O tym pamiętaj kupując bramę segmentową

Brama segmentowa to rozwiązanie idealne do garaży umiejscowionych w bryle budynku, jak i tych wolnostojących. Jest wygodna, łatwo się ją otwiera i zajmuje niewiele miejsca. Wybór odpowiedniego modelu jest również gwarancją odporności na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych, czy uszkodzenia mechaniczne. O czym należy pamiętać wybierając bramę segmentową?

Podejmując decyzję o zakupie bramy segmentowej musisz jednak pamiętać, aby sprawdzić, czy jej montaż jest w ogóle możliwy w Twoim garażu. Upewnij się, że na ścianach i na suficie, gdzie będzie zamontowana brama segmentowa, oraz jej prowadnice, nie ma żadnych instalacji ani rur. Mogą one uniemożliwić jej prace. Pamiętaj również, że brama schowana pod sufitem będzie zajmować nieco miejsca. Zależnie od modelu zajmuje od 15 do około 35 centymetrów. Jej montaż może być więc niemożliwy w bardzo niskich pomieszczeniach. Zobacz niezawodne produkty bramy segmentowe Ruda Śląska.

Zwróć również uwagę na sposób otwierania bramy segmentowej. Aby ją unieść zazwyczaj wykorzystuje się silnik elektryczny obsługiwany przez pilot zdalnego sterowania. Niektórzy klienci wolą jednak zaoszczędzić nieco gotówki i wybierają opcję otwieraną manualnie. W tym przypadku nie musisz się martwić, że sobie z tym nie poradzisz. Brama segmentowa wyposażona jest w specjalne sprężyny, które po wprawieniu w ruch podciągają ją automatycznie do góry. Zastosowana siła może być więc niewielka i ma za zadanie jedynie odblokować dźwignię zamka.