Złote i brązowe medale dla badmintonistów MMKS Kędzierzyn-Koźle
Młodzi badmintoniści z Kędzierzyn-Koźle zdobywają kolejne medale, potwierdzając swoje umiejętności na krajowych turniejach. W ostatnich zawodach w Wieliczce nasi sportowcy nie tylko stanęli na podium, ale również zaznaczyli swoją obecność w narodowym rankingu.
  1. Kinga Paćko, zaledwie 8-letnia zawodniczka, zdobyła złoty medal w kategorii U9, sumując to jako siódmy złoty medal w tym roku.
  2. Cezary Czerniak, również w kategorii U9, wywalczył swój pierwszy medal w karierze - brąz.
  3. Oliwia Szczerska w kategorii U13 zdobyła złoto zarówno w grze mieszanej, jak i singlu, co pozwoliło jej awansować na 2. miejsce w rankingu PZBad.
  4. Karol Krzych, występując w turnieju Open, zajął wysokie, drugie miejsce.

W szczegółach, Oliwia Szczerska w parze z Antonim Miotłą z Łęcznej, wygrała w mikście, pokonując faworyzowaną parę z Krakowa w emocjonującym trzysetowym meczu. Nieco mniejsze szczęście miała w grze podwójnej, gdzie wraz z Niną Wierzban z Krakowa, musiała uznać wyższość przeciwniczek, mimo prowadzenia w decydującym secie. Mecz zakończył się wynikiem 11-21, 22-20, 17-21.

Nasi młodzi sportowcy nie tylko zdobywają doświadczenie na krajowych areanach, ale również budują fundamenty dla swojej przyszłości w badmintonie. Każdy turniej to dla nich nowa lekcja, a każdy medal - potwierdzenie umiejętności i ciężkiej pracy. Oczekujemy kolejnych sukcesów i z niecierpliwością śledzimy ich postępy na sportowej mapie Polski.

Opierając się na: UM Kędzierzyn-Koźle