Aby wakacje były bezpieczne dzielnicowi z Kędzierzyna-Koźla odwiedzają przedszkolaków i rozmawiają z nimi o bezpieczeństwie w trakcie letniego wypoczynku. Tym razem policjanci odwiedzili dzieci z Przedszkola Nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu i w Bierawie. Spotkanie zostało przeprowadzone w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” oraz prowadzonej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.

Dzielnicowi z Kędzierzyna-Koźla odwiedzają przedszkolaków i rozmawiają z nimi o bezpieczeństwie. Tym razem sierż. szt. Jakub Lipiński i st. sierż. Marek Wielgan odwiedzili dzieci z przedszkola nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu oraz w Bierawie.

W trakcie spotkań dzielnicowi przypomnieli przedszkolakom jak bezpiecznie zachowywać się w domu, na placu zabaw oraz nad wodą. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci przestrzegali przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk i nieodpowiedzialnym zachowaniem. Mówili również dzieciom,  by do wody wchodziły tylko i wyłącznie pod nadzorem dorosłych, a także by nie oddalały się na zbyt głęboką wodę. Wskazywali także jak postępować podczas kontaktu z nieznajomymi, przypominając jednocześnie by pod żadnym pozorem nie dały się skusić na jakiekolwiek proponowane słodkości, czy przejażdżkę samochodem. Mundurowi wspomnieli również o tym jak wyzywać pomoc.

Rozmawiano także na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze przypomnieli jak poprawnie przechodzić przez przejście dla pieszych, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika, a także tłumaczyli dlaczego warto nosić odblaski.

Spotkanie to było dobrą zabawą, dzięki której dzieci zdobyły cenną wiedzę o bezpieczeństwie. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w rozmowie, a także chętnie odpowiadały na zadawane pytania.

  • Dzielnicowi rozmawiają o bezpieczeństwie z przedszkolakami
  • Dzielnicowi rozmawiają o bezpieczeństwie z przedszkolakami
  • Dzielnicowi rozmawiają o bezpieczeństwie z przedszkolakami

1000 Znaków do wykorzystania