Przedsiębiorca ma ciężki orzech do zgryzienia w kwestii wysokich opłat wynajęcia magazynu na swoje produkty. Budowa własnego magazynu jest zbyt kosztowna, a wynajem już wybudowanych magazynów jest z miesiąca na miesiąc coraz bardziej nieopłacalny. Z pomocą przychodzą rozwiązania, które kiedyś mogły być uznane za niedorzeczne. Mowa tutaj o namiotach przemysłowych. Kupując namioty producent może okazać się doskonałym wyborem ze względu na ceny i doświadczenie.

Użytkowanie hali namiotowej niesie za sobą szereg korzyści. Po pierwsze niezaprzeczalnie jest to czas, który jest w przypadku przemysłowca na wagę złota. Musi on uruchomić szybko produkcję oraz wyznaczyć bezpieczne miejsce do przechowywania produktów. Niezależnie od pory roku doskonale w tym celu sprawdzi się hala namiotowa całoroczna z uwagi na przystosowanie do niesprzyjających warunków pogodowych. Niezależnie od tego czy spadnie śnieg, czy też upał będzie dawał się we znaki, w środku hali da się utrzymać odpowiedni mikroklimat. Wynika to z nowoczesnych i sprawdzonych rozwiązań producenta namiotów. W zimie w środku działają nagrzewnice, które utrzymują optymalną temperaturę. Pozwala to przechowywać tam produkty lub maszyny produkcyjne. Mogą tam nawet pracować ludzie lub przebywać zwierzęta. Warto też zauważyć, że dzięki podwieszanej plandece na dachu jest możliwe efektywne odprowadzanie wilgoci. Tak więc bardzo szybko można w środku stworzyć odpowiedni klimat, który będzie w pełni komfortowy.

Kolejną, bardzo dobrą cechą hali namiotowych jest to, że można je łatwo zdemontować i przewieźć w inne miejsce. Nie sposób też przejść obojętnie obok kosztów związanych z jej eksploatacją. Są to koszty marginalne w porównaniu do utrzymania całego budynku magazynowego. Warto pamiętać, że koszty mogą wzrosnąć jeśli nie dokonamy zakupu od profesjonalnej firmy, a kupimy wersję używaną, która może mieć wady konstrukcyjne. Trzeba więc zwrócić uwagę na parametry oraz standardy produkcyjne wybranej konstrukcji namiotowej.

Nie sposób też nie wspomnieć o samych kosztach zakupu hali namiotowej. Koszty są znacznie niższe niż mozolna konstrukcja magazynu murowanego, a w kwestii użytkowej spełnia te same funkcje. W tym momencie mógłby ktoś powiedzieć – no dobrze, a co z wytrzymałością? Tutaj nie sposób zauważyć, że magazyn wybudowany na fundamentach może wytrzymać potężniejsze podmuchy wiatru niż hala, aczkolwiek te wartości nie są na tyle duże, aby martwić się o taką kwestię. Tym bardziej, że takie sytuacje występują bardzo rzadko. Również dzięki nowoczesnym rozwiązaniom i odpowiednim zaprojektowaniu hal namiotowych możliwe jest postawienie konstrukcji z której niejeden przemysłowiec będzie zadowolony. Tym bardziej, że hale namiotowe spełniają rygorystyczne normy klimatyczne i wytrzymałościowe. Warto wiedzieć, że w Polsce zdefiniowano 5 stref śniegowych oraz 3 strefy wiatrowe. Strefy te mają różne normy dotyczące wymagań odnośnie wytrzymałości konstrukcji na siłę wiatru oraz obciążenie śniegiem. Strefą o najmniejszych wymaganiach jest strefa zachodniej Polski obejmująca część województwa dolnośląskiego, lubuskiego oraz wielkopolskiego, natomiast o najwyższych wymaganiach jest strefa na Podhalu oraz same Tatry. Dlatego przed ostateczną decyzją co do lokalizacji przyszłej hali należy skonsultować tą kwestię ze sprzedawcą, który doradzi to w jaki sposób postawić konstrukcję i jaki model hali sprawdzi się najlepiej. Jak więc łatwo zauważyć – to, że konstrukcja hali jest narażona na niesprzyjające warunki pogodowe, nie oznacza, że nie jest w stanie wytrzymać dużych przeciążeń. Wręcz przeciwnie – wszystkie hale muszą spełniać te parametry, aby być dopuszczone do użytkowania.

Zalety hali namiotowej