Wirtualne biuro w Warszawie - dlaczego warto?

Rejestracja działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością podania adresu prowadzenia biznesu, jak i adresu do korespondencji. Niestety nie każdy może pozwolić sobie lub po prostu nie chce podawać adresu prywatnego mieszkania, czy domu. Wiąże się to z bezpieczeństwem danych osobowych, a i rodzaj świadczonych usług, czy sprzedawanych towarów może zniechęcać do podawania swojej prywatnej lokalizacji.

Prestiżowy adres biznesowy w centrum stolicy

Wynajem biura pod działalność gospodarczą w Warszawie to koszt od kilku do kilkunastu tysięcy miesięcznie. Może okazać się to przeszkodzą nie do pokonania. Dotyczy to szczególnie osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z biznesem. Koszt zakupu usługi wirtualnego biura w Warszawie to zwykle kilkadziesiąt złotych miesięcznie. To znaczna różnica. Zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na działania marketingowe: promocję w Internecie i social media, zlecenie realizacji i prowadzenie własnej strony internetowej, content marketing, reklamę w prasie, ogłoszenia.

Nie trzeba być mieszkańcem Warszawy, aby móc tu zarejestrować swoją firmę. Można mieszkać na drugim końcu Polski, ale wybrać renomowany i rozpoznawalny adres w stolicy. Adres biura wirtualnego można umieścić na swojej witrynie www, dodać na wizytówkach, podawać w katalogach internetowych firm. Adres w rozpoznawalnej lokalizacji w Warszawie pozwoli zyskać firmie prestiż i profesjonalizm w oczach klientów.

Wirtualne biuro w Warszawie - dla kogo?

Wirtualne biuro w Warszawie to idealne rozwiązanie dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, startupów i freelancerów. Polecany jest dla tłumaczy, małych agencji marketingu internetowego, szkoleniowców, sklepów internetowych (w szczególności w modelu dropshipping), księgowych, prawników, szkoleniowców, copywriterów, specjalistów DTP, programistów, web developerów. Wynajem wirtualnego biura pozwoli rozwinąć skrzydła i sprawdzić, czy konkretny pomysł na biznes jest inwestycją z gwarancją zwrotu. Jest też dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie potrzebują stałego dostępu do biura i pracę mogą wykonywać z własnych czterech kątów przez Internet.

Nie tylko adres firmy

Usługi wirtualnego biura to nie tylko płatne udostępnienie adresu do rejestracji i korespondencji. Często to kompleksowy pakiet usług, który uprzyjemni i ułatwi prowadzenie firmy: przyjmowanie i rejestracja korespondencji przychodzącej, skanowanie listów, dedykowana linia telefoniczna, odsyłanie nadchodzących pism, a nawet obsługa księgowa. Warto wybierać wirtualne biuro, które w swoim pakiecie posiada również możliwość wynajmu sali konferencyjnej, czy sali spotkań. Pozwoli to zyskać miejsce do rozmów z klientami, czy przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych. Zdecydowanie będzie to bardziej profesjonalnie odbierane, aniżeli spotykanie się przy stoliku w centrum handlowym. Biura wirtualne w Warszawie to także przestrzenie co-workingowe, które umożliwiają wynajem indywidualnego miejsca pracy, co szczególnie cenione jest osoby poszukujące komfortu pracy i pragnące nawiązywać nowe kontakty biznesowe.