Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kędzierzyna-Koźla

Czas ucieka, zadanie piętrzą się, a priorytety stają się coraz bardziej palące – i tak dzień w dzień. Niestety, to nie wizja z najczarniejszego horroru pracownika korpo, ale rzeczywistość, która dotyka wielu z nas. Problemy z zarządzaniem czasu to nie przelewki, dlatego chętnie podpowiemy Ci jak sobie z tym poradzić i realizować swoje zadania sprawniej i efektywniej. Wystarczy trochę wiedzy, samozaparcia i planer miesięczny lub tygodniowy!

Po pierwsze – nowoczesne planer

Umiejętność odpowiedniego planowania kolejnych dni w pracy to jedna z kluczowych kwestii dotyczących zarządzania czasem. A pomóc w tym może odpowiedni kalendarz, organizer lub planerrozwiązanie szczególnie polecane do firm, w których niezbędne jest przekazywanie istotnych informacji pracownikom. Planer tygodniowy lub miesięczny to zwykle tablica magnetyczna i suchościeralna, która posiada nadrukowane dni tygodnia/miesiąca – okienka można dowolnie zapełniać i w ten sposób stworzyć krótko- lub długoterminowy plan działania.

W czym pomogą Ci planery? Przede wszystkim w tym, by pamiętać o wszystkim, uporządkować swoją pracę i odpowiednio zarządzać dostępnym czasem. Rozwiązanie doskonałe i do domów, i do biur.

Po drugie – zmiana nawyków

O ile planer pomoże Ci w zarządzaniu czasem, o tyle nawet on będzie bezsilny, jeżeli nie zmienisz złych nawyków, które zajmują Ci zbyt wiele czasu. Mowa tutaj o ciągłym sprawdzaniu maili, regularnym odświeżaniu Facebooka czy niepotrzebnym rozpoczynaniu rozmów, które są zajmujące i wybijają z rytmu. Każdy taki „mały” nawyk może doprowadzić do tego, że stracisz cenny czas i nie będziesz w stanie działać skutecznie.

Po trzecie – walka z rozpraszaczami

To nawiązuje do poprzedniego punktu – każdy z nas wie, jak kuszący jest stały dostęp do Internetu, jak bawią gry w telefonach czy pisanie smsów do dziewczyny lub chłopaka. Ale wszystkie te elementy dnia codziennego skierowują Twoją uwagę nie na to, na czym powinna być ona skupiona. I nie pomagają w zarządzaniu czasem.

Po czwarte – skupianie się na jednym zadaniu

Rozpraszające może być też realizowanie wielu zadań jednocześnie – taka wielozadaniowość i „skakanie” z jednego zadania na drugie może doprowadzić do tego, że żadne z nich nie zostanie wykonane prawidłowo. Podstawą skupienia jest więc wykonywanie tylko jednego zadania i poświęcenie mu pełnej uwagi. Jeżeli natomiast jest to duże zadanie, wymagające od Ciebie wielu godzin pracy, możesz rozłożyć je na kilka mniejszych i wykorzystać planer do tego, by przyporządkować je do konkretnych dni – wtedy praca zostanie wykonana w stu procentach prawidłowo, a Ty nie stracisz cennych godzin.

Po piąte – porządek

To niesamowite, jak czyste biurko i ład wokół mogą przyczynić się do efektywniejszej pracy i lepszego zarządzania czasem. Zachowując ład w miejscu pracy nie zgubi się Twój kalendarz czy organizer, będziesz doskonale wiedzieć gdzie znaleźć niezbędne akcesoria czy informacje – nie tylko na biurku, ale również komputerze. Punkt ten mogą pominąć natomiast osoby, które cenią sobie swój „nieład artystyczny”.

Po szóste – samozaparcie i… mocna kawa

Nie ma co ukrywać – planer, porządek, skupienie i doskonały plan pozwolą Ci zarządzać czasem w sposób znakomity, jednak bez samozaparcia nawet najlepsze narzędzia i plany nie pomogą. Musisz wiedzieć, że chcesz działać skuteczniej i zacisnąć pięści, chociażby po to, by skutecznie wyeliminować ze swojego codziennego życia wspomniane rozpraszacze. Nie będzie to łatwe, ale zaparz sobie gorącą kawę i walcz! Wszystko w imię efektywności i rozwoju.

Pamiętaj, że inwestując w odpowiedni planer tygodniowy lub miesięczny, znacząco ułatwiasz sobie codzienne funkcjonowanie – doskonale sprawdzi się on zarówno w biurze, jak i domy (a nawet pokoju dziecka jako planer szkolny!), dlatego polecamy zainwestowanie w odpowiedni produkt. Na rynku istnieją bardzo rozmaite planery, które dopasujesz pod względem rozmiaru, funkcjonalności oraz celu, jaki chcesz osiągnąć.

Jak lepiej zarządzać czasem? Samozaparcie, zmiana nawyków i planer

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.