Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali kierowcę renault. 31-latek miał przy sobie amfetaminę. Dodatkowo okazało się, że był poszukiwany. Po przedstawieniu mu zarzutu posiadania środków odurzających został przewieziony do więzienia, gdzie odbędzie karę 4 miesięcy pozbawienia wolności za oszustwo.

W niedzielę (28.04) policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej komendy w trakcie patrolu osiedla Sławięcice zauważyli osobowe renault. Kierowca tego pojazdu na ich widok zaczął zachowywać się nerwowo, co wzbudziło podejrzenia mundurowych. Policjanci postanowili sprawdzić, co jest przyczyną takiego zachowania.

Podczas legitymowania okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany. Miał on do odbycia karę 4 miesiące pozbawienia wolności za oszustwo. 31-latek z Rybnika został zatrzymany.  Dodatkowo w trakcie kontroli policjanci znaleźli schowany pod ubraniami mężczyzny woreczek foliowy z białym proszkiem. Okazało się, że zabezpieczona substancja to amfetamina.

Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających. Grozi mu za to kara do 3 lat pozbawienia wolności. Po wykonaniu czynności procesowych został przewieziony do zakładu karnego.