Gdy wilgoć zaczyna sprawiać problemy w naszym domu, kluczem do sukcesu w walce z tą uciążliwą niedogodnością jest ustalenie przyczyn. Samodzielnie możemy namierzyć wyłącznie obszary problematyczny dostrzegalne gołym okiem, np. nieszczelny dach. Warto jednak zdecydować się na profesjonalne badanie szczelności dachu oraz instalacji wodno-kanalizacyjnej w celu zidentyfikowania wszystkich czynników grożących nam problemem nadmiernej wilgoci w przyszłości.

Główne przyczyny nadmiernej wilgoci w domu

Możemy wymienić szereg czynników, które odpowiadają za wilgoć w domu. Najczęściej, winna okazuje się nieszczelna sieć wodno-kanalizacyjna lub niesprawna wentylacja. Czasami trzeba zadbać o  wykrywanie nieszczelności instalacji wodnej w samej strukturze domu. Być może zawodzie ocieplenie, które powinno stanowić naturalną barierę ochronną przed wilgocią.

W jaki sposób możemy sprawdzić szczelność dachu oraz tarasu w naszym domu? To bardzo proste. Wykorzystywana jest całkowicie bezpieczna i bezinwazyjna metoda dymowa. Specjalny gaz jest wtłaczany do szkieletu domu. Uchodzi od do góry i ucieka przez szczeliny w dachu lub tarasie. W ten sposób można precyzyjnie namierzyć nieszczelne obszary oraz zaplanować skrupulatne prace mające na celu wyeliminowanie problemu.

Co robić po zdiagnozowaniu problemu?

Firma odpowiedzialna za badanie szczelności dachu nie zawsze będzie w stanie nam pomóc przy typowych pracach remontowych. W jej kompetencjach leży jednak usuwanie usterek związanych z siecią wodno-kanalizacyjną, a także niesprawną wentylacją. Precyzyjne usunięcie wszystkich usterek ma kluczowe znacznie dla uzyskania trwałych i satysfakcjonujących rezultatów. Na tym jednak procedura się nie kończy. Warto jeszcze zadbać o likwidację zaistniałych szkód.

Wilgoć to poważny problem dla domu

Długotrwałe nieszczelności mogły doprowadzić do tego, że w naszym domu nagromadziła się wilgoć. Sprzyja ona niebezpiecznym drobnoustrojom, takim jak grzyby oraz pleśń. Ponadto, zwiększa się ryzyko usterki sieci elektrycznej. Warto zatem zdecydować się na profesjonalne osuszanie domu. Cała procedura skupia się na wykorzystaniu nowoczesnych osuszaczy, które wykorzystują ciepłe powietrze o dużym ciśnieniu. Dzięki temu, możliwe jest usunięcie wszystkich skupisk wilgoci. Ponadto, warto zdecydować się na odgrzybianie oraz ozonowanie. W ten sposób wyeliminujemy ryzyko drobnoustrojów, a także pozbędziemy się przykrego zapachu.

Kompleksowa usługa dostosowana do potrzeb klienta

Jeżeli masz problem z nadmiarem wilgoci w domu, skorzystaj z usług wykwalifikowanej firmy, która pomoże Ci z usunięciem tego problemu. Przeprowadzone zostanie fachowe badanie szczelności dachu oraz sieci wodno-kanalizacyjnej. Następnie, usunięte zostaną usterki, a także zagrożenia, które mogłyby doprowadzić do problemu w przyszłości. Eliminowane są również szkody: nagromadzona wilgoć, przykry zapach, a także niebezpieczne drobnoustroje. Po zakończeniu wszystkich prac, klient otrzymuje dokumentację stanowiącą gwarancję jakości przeprowadzonych prac.

Badanie szczelności sieci wodno-kanalizacyjnej – pierwszy krok do wyeliminowania wilgoci