Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali mężczyznę poszukiwanego od 13 lat. Przestępca był ścigany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu. Za zniszczenie mienia i groźby karalne został skazany na rok pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kędzierzynie-Koźlu prowadzili na podstawie listu gończego poszukiwania za młodym mężczyzną. Miał on do odbycia karę roku pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo zniszczenia mienia oraz groźby karalne. Kryminalni, którzy zajmowali się poszukiwaniami wykonali szereg sprawdzeń i działań, aby ustalić miejsce, w którym ukrywał się mężczyzna. Funkcjonariusze dowiedzieli się, że wyjechał na stałe do Niemiec i nie zamierza wrócić do kraju.

W ramach prowadzonych poszukiwań policjanci cały czas zbierali informacje na temat miejsca jego pobytu. Ustalili między innymi, że w styczniu tego roku zamierza przyjechać do Polski z uwagi na sprawy rodzinne. Gdy poszukiwany przyjechał na teren powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego został zatrzymany. Mężczyzna był bardzo zaskoczony akcją policjantów. Nie stawiał żadnego oporu ani nie próbował uciekać.

36-latek trafił do zakładu karnego, gdzie odbywa zasądzoną karę.