Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kędzierzyna-Koźla

Zbliża się okres jesienno-zimowy. Dni stają się coraz krótsze, coraz częściej będzie padać deszcz i pojawią się mgły. Takie czynniki znacząco wpływają na widoczność pieszych na drogach. Zadbajmy więc o swoje bezpieczeństwo i nośmy odblaski. One naprawdę ratują życie.

Przed nami jesienno-zimowe ciemne poranki, mgła, coraz szybciej zapadający zmrok. Pogarszające się warunki na drogach nie sprzyjają bezpieczeństwu pieszych i rowerzystów. Dlatego policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich o noszenie elementów odblaskowych.

Stosowanie odblasków w różnej formie czy to zawieszki, opaski, kamizelki bądź też torby na zakupy z elementami odblaskowymi, zwiększają szansę pieszego na uniknięcie potrącenia w czasie słabej widoczności.

Prawidłowo noszone odblaski powinny być umieszczone w takim miejscu, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były widoczne dla kierujących.

Noszenia elementów odblaskowych przez wszystkich pieszych poruszających się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym obowiązuje od 2014 roku. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat do 100 zł.

Pamiętajmy, że odblaski poprawiają bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego również w mieście. Dlatego apelujemy, by ZAWSZE mieć przy sobie elementy odblaskowe.

Przypominamy również rowerzystom by dla własnego bezpieczeństwa nie poprzestawali tylko na wymaganym oświetleniu roweru, ale dodatkowo korzystali z kamizelki odblaskowej.

 

Pamiętaj! Będziesz widoczny — będziesz bezpieczny.