I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu uczestniczył w XVIII. obchodach Wojewódzkich Dni Kultury Kresowej oraz Narodowego Dnia Pamięci Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na Obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej.

Dzisiaj w Kędzierzynie-Koźlu rozpoczęły się XVIII. Wojewódzkie Dni Kultury Kresowej oraz Narodowego Dnia Pamięci Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na Obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej.

Obchody rozpoczęła msza święta w kościele p.w. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej, która został odprawiona w intencji Polaków pomordowanych na Kresach Wschodnich II RP. Następnie, biorący udział w uroczystościach przemaszerowali na ul. Piramowicza pod tablicę upamiętniającą ofiary ludobójstwa ukraińskich nacjonalistów na Kresach, gdzie odbyły się główne uroczystości.

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu podinsp. Piotr Kordek złożył pod tablicą kwiaty. Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu wystawiła również poczet sztandarowy.

  • I Zastępca Komendanta składa kwiaty pod tablicą upamiętniającą ofiary ludobójstwa ukraińskich nacjonalistów na Kresach
  • I Zastępca Komendanta salutuje pod tablicą upamiętniającą ofiary ludobójstwa ukraińskich nacjonalistów na Kresach
  • Kwiaty złożone pod tablicą upamiętniającą ofiary ludobójstwa ukraińskich nacjonalistów na Kresach