Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kędzierzyna-Koźla

Szybko zapadający zmrok, ograniczona widoczność, śliska nawierzchnia – to wszystko sprawia, że warunki panujące aktualnie na drogach są zdecydowanie bardziej wymagające. Dlatego powinniśmy zachować szczególną ostrożność. Pamiętajmy również o zasadzie ograniczonego zaufania. Niestety wczoraj na drogach Opolszczyzny doszło do 2 tragicznych w skutkach wypadków. Zginęła 82-letnia kobieta potrącona na przejściu dla pieszych oraz kierowca osobowego audi.

Jesienna aura sprawia, że warunki panujące na drodze są bardziej wymagające. To między innymi gorsza widoczność, szybciej zapadający zmrok, intensywne opady deszczu czy zmienna pogoda. Dlatego kierowcy jak i piesi powinni zachować szczególną ostrożność.

W tym okresie należy wzmóc czujność i dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Zbyt szybka i brawurowa jazda mogą być zgubne. Pamiętajmy również o bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu drogowego. Skupmy uwagę na drodze i poboczu – piesi czy rowerzyści w zderzeniu z pojazdem mają niewielkie szanse.

Tylko wczoraj na drogach Opolszczyzny doszło do 2 tragicznych w skutkach wypadków. W powiecie opolskim kierowca osobowego audi zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z samochodem ciężarowym. 60-latek zginął w wyniku poniesionych obrażeń. Z kolei w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim 82-letnia piesza została potrącona na przejściu dla pieszych. Kobieta zginęła na miejscu. Okoliczności tych wypadków wyjaśniają teraz policjanci.

Dlatego jeszcze raz apelujemy o wzmożenie uwagi i zachowanie szczególnej ostrożności. Pamiętajmy też o zasadzie ograniczonego zaufania. Nigdy nie możemy mieć pewności, jak zareagują inni użytkownicy dróg. Bezpieczeństwo na drodze zależy także od nas.