Wałek do masażu pleców

Cellulit, zwiotczała skóra, opuchlizny, ból pleców, paraliże, urazy i wszelkie kontuzje - te rzeczy brzmią bardzo poważnie, a ratunku na nie najczęściej szuka się w czasochłonnych i drogich terapiach, które z mniejszym lub większym skutkiem przynoszą rezultaty. Na szczęście od jakiegoś czasu, na rynku funkcjonuje bardzo interesujący i ciekawie wyglądający przedmiot, który może pomóc w rozwiązaniu tych problemów, a w konsultacji ze specjalistą całkowicie się ich pozbyć. Czym są i jakie mają zastosowanie masażery wieloigłowe?

Wałek wieloigłowy do masażu ciała

Wałek wieloigłowy do masażu ciała, nazywany też często rollerem, jest urządzeniem mającym szerokie zastosowanie w akupunkturze oraz refleksologii - jednak, jak się okazuje medycyna alternatywna to nie wszystko! Wałki te są też bardzo często stosowane przez różnych specjalistów, jako świetne akcesoria i uzupełnienie medycyny konwencjonalnej podczas terapii lub rehabilitacji. Na ich ogromną popularność i tak duże zainteresowanie ma wpływ niepodważalna skuteczność działania, która opiera się między innymi na zwiększeniu przepływu limfy i krwi podczas masażu, co redukuje wiele uporczywych dolegliwości. Do tego wielość rozmiarów i kształtów tego produktu sprawia, że są bardzo uniwersalne i każdy może znaleźć ten najbardziej odpowiadający ich potrzebom, bez względu na wiek, czy część ciała, która wymaga masażu. Najczęściej spotykanym modelem jest wałek do masażu pleców, jednak występują też modele do masażu okolic pośladków, brzucha, czy kończyn. Używanie ich w domu jest całkowicie bezpieczne, a o ich pozytywnych skutkach należy się przekonać na własnej skórze.

Jak działa masażer wieloigłowy?

Jak już wcześniej zostało wspomniane, wałek wieloigłowy posiada szerokie zastosowanie w stymulacji różnych części ciała, takich jak: plecy, krzyż, lędźwie, klatka piersiowa, okolice pośladków, brzuch, kończyny oraz te mniejsze modele świetnie sprawdzą się do masażu twarzy i szyi. Należy odnaleźć miejsce, które wymaga odpowiedniej stymulacji i przystąpić do masażu, który w zależności od potrzeb powinien trwać od kilku do kilkunastu minut. Wałek jest zbudowany z siatki igieł, które podczas masażu działają łagodząco, uspokajająco, stymulująco i pobudzająco. Sesje przeprowadzane dzięki wałkowi wieloigłowemu mogą pomóc w walce z cellulitem i wiotkością skóry, z kontuzjami stawowo-mięśniowymi, ze schorzeniami układu ruchu, z chorobami układu nerwowego, z bólami kręgosłupa, pomagają zmniejszyć poziom stresu oraz wpływają na ogólne rozluźnienie i poprawę samopoczucia.