Gryzonie i drobne tajemnice parków — spotkanie z Wojciechem Gilem

W Filia nr 8 na Batorego zrobi się przyrodniczo i ciekawie — autor dla dzieci opowie o mieszkańcach naszych parków. Kędzierzyn-Koźle może posłuchać o tym, co skrywa trawa, liście i krzewy, w sposób prosty i pełen ciekawostek.
- Mali mieszkańcy parku pokażą, jak fascynujący jest świat gryzoni
- Zobacz kiedy i gdzie przyjść — harmonogram
- Projekt łączy edukację z ochroną przyrody, warto to zauważyć
Mali mieszkańcy parku pokażą, jak fascynujący jest świat gryzoni
Autor prowadzi dzieci przez życie małych ssaków, tłumacząc, dlaczego gryzonie są jedną z najliczniejszych grup ssaków na Ziemi. Na spotkaniu uczestnicy poznają zwyczaje i zwykłe-dziwne zachowania tych zwierząt oraz dowiedzą się, jakich innych przedstawicieli ssaków można wypatrywać w parkach — bez tajemnic, ale z humorem i wyobraźnią 🙂.
Zobacz kiedy i gdzie przyjść — harmonogram
- 23 października (czwartek), godz. 11:00 — Filia nr 8, ul. Stefana Batorego 32
Projekt łączy edukację z ochroną przyrody, warto to zauważyć
Spotkanie wpisuje się w cykl „Tajemniczy ogród”, część kampanii edukacyjno-informacyjnej projektu „Partnerstwo na rzecz ochrony różnorodności biologicznej województwa opolskiego – etap V”. Plakat przygotował Dariusz Herbowski, a organizatorzy zachęcają do obserwacji przyrody wokół siebie i zabrania na spotkanie małych słuchaczy ciekawych świata.
na podstawie: MBPKK.
Autor: krystian