Policjanci z Kędzierzyna-Koźla otrzymali informacje, że jeden z mieszkańców chce odebrać sobie życie. Nie było wiadomo gdzie mężczyzna się znajduje. Funkcjonariusze szybko odnaleźli 34-latka, który siedział na krawędzi dachu i krzyczał, że z niego skoczy. Do działań wkroczyli policyjni negocjatorzy, którzy nie dopuścili do tragedii. Mężczyzna został przewieziony przez załogę pogotowia do szpitala.

Około godziny 14:00 policjanci z Komisariatu Policji w Kędzierzynie-Koźlu otrzymali informację z której wynikało, że mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla chce odebrać sobie życie. Nie było znane miejsce, w którym przebywał mężczyzna dlatego funkcjonariusze natychmiast zaczęli go szukać. W działania zaangażowane były patrole prewencji oraz służby kryminalne. Ustalenia policjantów doprowadziły ich do strychu jednego z budynków wielorodzinnych, gdzie 34-latek zabarykadował się. Mężczyzna wszedł na dach i usiadł na jego krawędzi krzycząc, że z niego skoczy.

Funkcjonariusze o zaistniałej sytuacji poinformowali dyżurnego, który na miejsce skierował dodatkowe patrole oraz wezwał załogę pogotowia i straż pożarną. Policjanci zablokowali ruch w rejonie budynku.

 Na miejsce przyjechała także policyjna grupa negocjatorów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, która nawiązała kontakt z mężczyzną i przekonywała go  by zszedł z dachu i porzucił swoje zamiary. Ich wiedza i doświadczenie odniosły pożądany skutek. Po kilku godzinnych działaniach negocjatorzy skłonili 34-latka do zejścia z dachu. Mężczyzna został przekazany pod opiekę załogi pogotowia, która w asyście policjantów przewiozła go do szpitala.

Jeśli ktoś powie Ci, że myśli o samobójstwie lub ujawnia przytoczone symptomy:

  • nie obawiaj się porozmawiać o tym, nie okazuj zdziwienia i zaskoczenia;
  • rozmawiaj, nie bój się, że twoje zainteresowanie tematem i dyskusja, będzie dla niej zachętą do realizacji planów;
  • miej dla niej czas, okaż zainteresowanie i wsparcie;
  • okaż gotowość do słuchania, pozwól na okazywanie emocji i akceptuj je;
  • nie oceniaj, nie dawaj rad;
  • szukaj pomocy u osób oraz w instytucjach pomocowych takich, jak psycholog, psychiatra, telefon zaufania 800-70-22-22, lub 1161-23, Ośrodek Interwencji Kryzysowej, czy Poradnia Zdrowia Psychicznego