Funkcjonariusze Policji, zaproszeni goście oraz uczniowie szkół średnich uczestniczyli w debacie poświęconej bezpieczeństwu niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas spotkania mówiliśmy również o oszustwach, których ofiarami najczęściej padają osoby starsze. Młodzież aktywnie uczestniczyła w debacie, zadając pytania związane z tematem przewodnim.

18 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Kędzierzynie-Koźlu w kinie „Twierdza” odbyła się debata ewaluacyjna pn. „Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego”. Organizatorami spotkania byli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie–Koźlu i Miejski Ośrodek Kultury. W debacie udział wzięli Komendant Powiatowy Policji w Kędzierzynie-Koźlu podinsp. Hubert Adamek, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w Kędzierzynie-Koźlu kom. Jarosław Madaj, Starosta Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego Pan Paweł Masełko oraz Komendant Straży Miejskiej w Kędzierzynie–Koźlu Pan Aleksy Ptaszyński.

Debatę rozpoczął kom. Jarosław Madaj, który przedstawił dane dotyczące bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu. Naczelnik kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki przytoczył, jakie błędy najczęściej popełniają niechronieni użytkownicy dróg, w szczególności piesi, rowerzyści i użytkownicy hulajnóg elektrycznych. Omówił także aspekty prawne związane z niewłaściwym zachowaniem tych uczestników ruchu na drodze. Głos zabrał także Pan Paweł Masełko, który podkreślił, jak ważne są kwestie związane z poprawą bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu i poruszył temat cyberbezpieczeństwa.

Druga część debaty poświęcona była dyskusji, w której młodzi ludzie aktywnie uczestniczyli. Policjanci wspólnie z zaproszonymi gośćmi udzielali młodzieży odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Ochotnicy mogli również sprawdzić w praktyce, jak wygląda badanie stanu trzeźwości.

W trakcie debaty poruszony został także temat związany z oszustwami, które najczęściej spotykają osoby starsze. Komendant kędzierzyńsko-kozielskiej jednostki podinsp. Hubert Adamek przypomniał o najważniejszych zasadach, których należy przestrzegać, aby nie paść ofiarą przestępców. Apelował do młodzieży, aby rozmawiała na ten temat ze swoimi dziadkami oraz osobami starszymi i uświadamiała ich o zagrożeniu.

  • Policjanci debatowali z młodzieżą
  • Policjanci debatowali z młodzieżą
  • Policjanci debatowali z młodzieżą
  • Policjanci debatowali z młodzieżą
  • Policjanci debatowali z młodzieżą
  • Policjanci debatowali z młodzieżą