Niemal po roku szkoleń, a następnie ciężkiej pracy przyszedł czas na prezentację efektów. Młodzi mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla pod kierunkiem stowarzyszenia „Europa Iuvenis” uczyli się jak skutecznie wdrażać autorskie projekty społeczne.
Przedsięwzięcie pt. „Olimpiada. Społeczni Przedsiębiorczy” zrealizowano w ramach projektu „Dugnad w Kędzierzynie-Koźlu”. Udział wzięło w nim kilkudziesięciu uczniów ze szkół podstawowych i średnich. Podczas wielkiej gali podsumowującej młodzież podzieliła się swoimi doświadczeniami i opowiedziała o działaniach z ostatnich miesięcy.
Każda z grup miała inny pomysł na swoją aktywność. Tematy zrealizowanych projektów dotyczyły m.in.: przeprowadzonych zajęć sportowych dla przedszkolaków i seniorów, przygotowania szkolnego zielonego kącika relaksu, sadzenia drzew tlenowych na terenie przyszkolnym, cyklu prelekcji na temat konieczności nawadniania organizmu i roli wody na świecie, zajęć jogi dla rówieśników czy pomocy seniorom. Powstał nawet utwór muzyczny mówiący o potrzebie dbania o planetę, a do udziału w jednym ze spotkań zaproszenie przyjął prof. Piotr Skubała. Dzięki determinacji młodzieży do projektów włączyli się liderzy społeczni, partnerzy instytucjonalni i lokalne firmy, a promocji jednego z wydarzeń podjęła się nawet miejscowa parafia. Skala odziaływania była ogromna. Przykładem może być drużyna "Blondynki" z II Liceum Ogólnokształcącego. Dziewczyny przeprowadziły warsztaty na temat bezdomności zwierząt dla 47 klas z 6 szkół. Wykładów wysłuchało ponad 1000 uczniów.
Zapowiedzi i relacje ze wszystkich wydarzeń ukazywały się w mediach społecznościowych docierając w ten sposób do kolejnych tysięcy osób. Młodzi społecznicy dali przykład, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Olimpiada miała dać im nowy bagaż doświadczeń, nauczyć jak działa społeczeństwo obywatelskie, zachęcić do inicjatyw społecznych i zintegrować.
Zadanie zrealizowane w ramach projektu „Dugnad w Kędzierzynie-Koźlu. Integracja mieszkańców oraz odbudowa relacji sąsiedzkich jako podstawa rozwoju lokalnego”. Projekt jest współfinansowany w 85% ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz w 15% z budżetu państwa.