Nie ma co! Prezentują się po mistrzowsku. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle odsłoniła nową kolekcję strojów dedykowaną rozgrywkom europejskimm. Premiera koszulek była również okazją do spotkania kibiców z zawodnikami. Salon partnera technicznego w naszym mieście odwiedzili Aleksander Śliwka, Marcin Janusz, Korneliusz Banach, Radosław Gil i Tuomas Sammelvuo.

W wyjątkowych strojach siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle rozegrają swoje mecze kolejnej edycji siatkarskiej Ligi Mistrzów. Inspiracją projektantów były miasta, w których nasz zespół zdobywał historyczne sukcesy, triumfując Supefinałach elitarnych rozgrywek.

Trzy spektakularne zwycięstwa, trzy miasta miasta, które na zawsze pozostaną w naszej pamięci, trzy najważniejsze trofea w historii klubu i polskiej klubowej siatkówki upamiętnione na koszulkach Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, w których zespół wystąpi w rozgrywkach CEV Champions League Volley 2024. Kontynuując linię projektów strojów z rozgrywek PlusLigi, które prezentują najważniejsze miejsca dla naszego klubu – projekt wykonała marka 4F. Bazą dla kolekcji strojów na Ligę Mistrzów zgodnie z tradycją były barwy klubowe.

Strój domowy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle – Verona 2021

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w strojach z białą koszulką wystąpi przed własną publicznością, we wszystkich meczach domowych, rozgrywanych w Hali Widowiskowo-Sportowej “Azoty”. W tle koszulki można zauważyć charakterystyczne miejsca dla miasta Verona, kojarzącemu się już historycznie nie tylko fanom siatkarzy z Kędzierzyna-Koźla ale każdemu kibicowi siatkówki w Polsce. I tak sprawne oko kibica może wypatrzyć takie miejsca jak amfiteatr w Weronie czy słynny balkon Julii.

To właśnie w mieście miłości Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jako pierwszy polski zespół po 43-letniej przerwie sięgnęła po Puchar Europy. Strój Verona 2021 nieprzypadkowo prezentuje Aleksander Śliwka. W meczu, w którym Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała na włoskiej ziemi Trentino Itas 3:1 kapitan ZAKSY wybrany został najlepszym zawodnikiem meczu.

Strój libero Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle – Ljubljana 2022

Czerwone koszulki przeznaczone w sezonie 2023-2024 dla zawodników grających na pozycji libero zaprezentował Erik Shoji, dla którego Superfinał w Ljubljanie był pierwszym i zwycięskim w życiu. Powtórka z finału w Veronie, w którym ponownie po dwóch stronach siatki stanęła Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Trentino Itas była niezwykła nie tylko ze względu na zwycięstwo, ale także dlatego, że hale ponownie otworzyły się na kibiców po pandemii koronawirusa i pierwszy raz mogliśmy świętować wygraną w Lidze Mistrzów z tysiącami kibiców z Polski.

Koszulka z Ljubljaną w tle i sygnaturą na rękawie będzie obecna we wszystkich meczach rozgrywanych przez naszą drużynę w sezonie 2023/2024. Czerwień koszulek libero, poza podkreśleniem barw klubowych, nawiązuje do kolorów strojów, w jakich nasz zespół rozgrywał historyczne Superfinały. Znak wodny na koszulce odzwierciedla miejsca charakterystyczne dla Ljubljany, m.in. zlokalizowany na wzgórzu Zamek czy Smoczy Most.

Strój wyjazdowy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle – Turin 2023

Niemożliwe nie istnieje. W sezonie 2022/2023 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie tylko po raz trzeci z rzędu awansowała do Superfinału Ligi Mistrzów, ale po raz pierwszy w historii naprzeciwko siebie stanęły dwa polskie zespoły. Historia polskiej siatkówki pisała się na naszych oczach. A wszystko działo się we włoskim Turynie. Na oczach milionów fanów siatkówki ZAKSA dokonała niemożliwego – pokonując Jastrzębski Węgiel 3:2 zapisała się na kartach historii jako jedna z trzech drużyn, które trzykrotnie z rzędu wygrywały Puchar Europy.

Koszulkę upamiętniającą Super Finals Turin 2023 prezentuje trzykrotny zwycięzca siatkarskiej Ligi Mistrzów z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i MVP meczu z Turynu – David Smith. Na granatowych koszulkach, w których nasz zespół rozgrywał będzie mecze wyjazdowe elitarnych rozgrywek obok lamówki z nazwą miasta i rokiem, w którym kędzierzynianie triumfowali w Turynie zobaczyć możemy Mole Antonelliana, będące architektonicznym symbolem stolicy Piemontu.

Wierzymy, że nowe stroje zyskają uznanie fanów Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, uzupełniając niejedną kolekcję kibica.

Źródło: zaksa.pl