Emocjonujące zawody młodych strażaków w Zakrzowie relacja z akcji!

W Zakrzowie odbyły się emocjonujące zawody młodych strażaków, które przyciągnęły uwagę całego regionu!
- Zakrzów gości młodych strażaków z całego regionu
- Wielkie emocje i nagrody dla najlepszych drużyn
W sobotę, 1 marca 2025 roku, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zakrzowie stał się areną rywalizacji dla dziecięcych drużyn pożarniczych. VI Zawody Halowe o Puchar Przechodni Marszałka Województwa Opolskiego zgromadziły aż 24 drużyny z województw dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego.
Zakrzów gości młodych strażaków z całego regionu
W zawodach uczestniczyło 12 zespołów z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, co świadczy o ogromnym zaangażowaniu lokalnych jednostek. Młodzi adepci pożarnictwa mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w sześciu konkurencjach, takich jak rozwinięcie linii gaśniczej czy bieg z jajkiem. Każda z konkurencji wymagała nie tylko sprawności fizycznej, ale także współpracy zespołowej. Dariusz Wieczorek, prezes OSP Polska Cerekiew, podkreślił znaczenie tych zawodów: Misją tych zawodów jest dotarcie do najmłodszych dzieci i zaszczepienie w nich bakcyla do pożarnictwa. Te najmłodsze dzieci czerpią z tego ogromną frajdę i satysfakcję.” Rodzice również byli dumni z aktywnego udziału swoich pociech w wydarzeniu.
Wielkie emocje i nagrody dla najlepszych drużyn
Zawody dostarczyły wielu emocji zarówno uczestnikom, jak i kibicom. Poziom rywalizacji był niezwykle wysoki, a młodzi strażacy pokazali, że ich ciężka praca na treningach przynosi efekty. Zwycięzcami tegorocznych zawodów zostali: 1. miejsce DDP OSP Naczęsławice 2. miejsce DDP
Stalowa Wola
osiedle Charzewice (obrońca tytułu z 2024 roku) 3. miejsce DDP Parzniewice Podczas ceremonii otwarcia wyróżniono również druhów, którzy szczególnie przyczynili się do rozwoju dziecięcych drużyn pożarniczych. Wśród nagrodzonych znalazł się druh Janusz Szulka, który otrzymał Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa”. Jego wkład w rozwój pożarnictwa jest nieoceniony. Zawody to nie tylko sportowa rywalizacja, ale także doskonała okazja do integracji młodych strażaków oraz nauki współpracy w grupie. Organizatorzy zwracają uwagę na znaczenie takich inicjatyw dla przyszłych pokoleń strażaków. Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz dziękujemy organizatorom za stworzenie tak wyjątkowego wydarzenia!
Wg inf z: Powiat
Ostatnie Artykuły

Alkohol za kierownicą może zamienić święta w dramat na drodze

Wielkanocny wyjazd może skończyć się pustym mieszkaniem

Plac zabaw w Rogach dostał światło i kamery, a to dopiero początek zmian

W Azotach padły pytania o alarmy i schronienie bez ogródek

Kędzierzyńskie gimnastyczki wróciły z Canterbury z workiem medali

Wynosili mienie ze szkółki leśnej przez kilka dni - duet z Kędzierzyna-Koźla zatrzymany

Świąteczny pośpiech to najlepszy moment dla kieszonkowców

Kędzierzyńsko-kozielscy ratownicy weszli w sezon z medalami i rekordem Polski

Małe kroki, wielka ciekawość - przedszkolaki podbijają muzeum w Koźlu

Most między osiedlem a Blachownią dostanie wreszcie bezpieczną kładkę

Wielkanoc w muzeum w Kędzierzynie-Koźlu miała kolor, ruch i sporo pomysłów

Młodzi zatrzymali Kędzierzyn-Koźle w kadrze i przypomnieli o życiu poza ekranem

Młodzi siatkarze z Kędzierzyna-Koźla stanęli na podium finału ligi

