
Młodzi ratownicy z Kędzierzyna-Koźla znów na szczycie! Sprawdź, jak im poszło!
- VIII Mistrzostwa Pierwszej Pomocy w Brzegu – emocje sięgnęły zenitu
- Kędzierzyn-Koźle triumfuje w zawodach pierwszej pomocy
VIII Mistrzostwa Pierwszej Pomocy w Brzegu – emocje sięgnęły zenitu
W sobotę, 5 kwietnia 2025 roku, Brzeg stał się areną niezwykłych zmagań młodych ratowników medycznych. VIII Mistrzostwa Pierwszej Pomocy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Medycznych przyciągnęły dziesięć drużyn z całego regionu, które rywalizowały o najwyższe laury. Wydarzenie to nie tylko podkreśla talent i zaangażowanie uczestników, ale także ich pasję do niesienia pomocy innym.
Kędzierzyn-Koźle triumfuje w zawodach pierwszej pomocy
Na podium znalazły się dwie drużyny z Kędzierzyna-Koźla, które pokazały, że ich przygotowanie i determinacja przynoszą efekty. I miejsce zdobyła drużyna z II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika, która po raz czwarty z rzędu stanęła na najwyższym stopniu podium. Zwyciężczynie, uczennice tej szkoły, oprócz medali otrzymały indeksy na Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Opolskiego, co otwiera przed nimi nowe możliwości w karierze zawodowej.
Nie można zapomnieć o III miejscu drużyny z I LO im. Henryka Sienkiewicza, która powtórzyła sukces z ubiegłego roku. Uczniowie wykazali się nie tylko wiedzą teoretyczną, ale również umiejętnościami praktycznymi w symulacjach udzielania pierwszej pomocy. Warto podkreślić wsparcie Rady Rodziców, które umożliwiło udział uczniów w tym prestiżowym wydarzeniu.
Gratulacje dla wszystkich uczestników oraz ich opiekunów! Sukcesy tych młodych ludzi są dowodem na to, że warto inwestować w edukację i rozwój kompetencji społecznych. Niech ich osiągnięcia będą inspiracją dla przyszłych pokoleń!
Fotografie dzięki uprzejmości profili facebookowych obu liceów. Dziękujemy.
Opierając się na: Powiat