Moda na ekologię w Kędzierzynie-Koźlu Ciuchowisko podbija serca mieszkańców

Kędzierzyn-Koźle stawia na modę zrównoważoną i kreatywność! Pierwsza edycja wydarzenia, które łączy wymianę ubrań z ekologicznym stylem życia, przyciągnęła tłumy do Domu Kultury Chemik”. To nie tylko okazja do odświeżenia garderoby, ale też inspirująca lekcja dbania o planetę.
- Ekologiczne trendy podbijają Kędzierzyn-Koźle w Domu Kultury Chemik
- Wsparcie dla ekologicznych inicjatyw w Kędzierzynie-Koźlu napędza zmiany
Ekologiczne trendy podbijają Kędzierzyn-Koźle w Domu Kultury Chemik
W miniony weekend Dom Kultury Chemik” w Kędzierzynie-Koźlu stał się miejscem pełnym pozytywnej energii i ekologicznych pomysłów. W ramach pierwszej odsłony projektu Ciuchowisko mieszkańcy mieli szansę wymienić się ubraniami, co pozwoliło im nie tylko odświeżyć swoją garderobę, ale również zmniejszyć ilość tekstylnych odpadów. Wydarzenie okazało się strzałem w dziesiątkę dla tych, którzy chcą łączyć modę z troską o środowisko.
Na uczestników czekały także szybkie poprawki krawieckie wykonywane na miejscu to świetna okazja, by nadać starym ubraniom nowy charakter lub dopasować je idealnie do sylwetki. Dodatkowo odbyły się warsztaty, podczas których każdy mógł stworzyć unikatową koszulkę, ucząc się kreatywnego podejścia do mody i recyklingu materiałów.
Wsparcie dla ekologicznych inicjatyw w Kędzierzynie-Koźlu napędza zmiany
Projekt Ciuchowisko został zrealizowany dzięki zaangażowaniu Związku Międzygminnego Czysty Region oraz wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu. Dzięki temu mieszkańcy mogą korzystać z atrakcyjnych form edukacji ekologicznej i działań prośrodowiskowych bezpośrednio w swoim mieście.
Organizatorzy zadbali również o przyjazną atmosferę aromatyczna kawa oraz możliwość spotkania ludzi o podobnych zainteresowaniach sprawiły, że wydarzenie miało nie tylko edukacyjny, ale i integracyjny charakter. Takie inicjatywy pokazują, jak wiele można osiągnąć, gdy lokalne społeczności łączą siły dla dobra planety.
Na podst. Urząd Miasta w Kędzierzynie-Koźlu
Ostatnie Artykuły

Prawie 200 dzieci na pływackich torach. W Śródmieściu nie brakowało emocji

W Muzeum Ziemi Kozielskiej żelazka naprawdę mają duszę

Dziecięca ciekawość otworzyła drzwi starostwa w Kędzierzynie-Koźlu

Mali bohaterowie uczą się ratować życie w przedszkolnej olimpiadzie

Skoda pędziła 56 km/h za szybko - kierująca straciła prawo jazdy

ZAKSA Family znów razem. Sezon zamknęła wielka siatkarska wspólnota

Majówka z historią - Muzeum Ziemi Kozielskiej otworzy się tylko w sobotę

Śmieciarki wyjadą ze Śródmieścia. Baza powstanie przy Naftowej

Hejt to nie anonimowy troll, to kolega z ławki. Jak naprawdę wygląda cyfrowe życie uczniów?

To nie jest już „internet”. To ich codzienność. Co naprawdę widzą młodzi w sieci?

W szkolnej auli nauka spotkała przyszłych inżynierów

Nie żyje Łukasz Litewka - poseł Lewicy zginął w wypadku

Integracja wygrała na olimpijskim torze w Kędzierzynie-Koźlu

