Wyprzedzał rowerzystę pod Bierawą - samochód dachował na drodze do Kędzierzyna-Koźla

2 min czytania
Wyprzedzał rowerzystę pod Bierawą - samochód dachował na drodze do Kędzierzyna-Koźla

Nieostrożny manewr na DW425 skończył się wypadkiem: 19-letni kierowca opla i jego 26-letni pasażer trafili do szpitala po dachowaniu między Lubieszowem a Bierawą

  • Sprawdź przebieg zdarzenia między Lubieszowem a Bierawą
  • Pamiętaj o ostrożności i zobacz co mówią policja i PZU
  • Przyjmij proste zasady które ratują życie

Sprawdź przebieg zdarzenia między Lubieszowem a Bierawą

Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 425, na odcinku pomiędzy Lubieszowem a Bierawą. Kierujący oplem, mający 19 lat, podjął manewr wyprzedzania rowerzysty. W trakcie manewru stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z jezdni i doszło do dachowania. Na miejsce przyjechały służby ratunkowe, a obaj mężczyźni - kierowca i 26-letni pasażer - zostali przewiezieni do szpitala.

Pamiętaj o ostrożności i zobacz co mówią policja i PZU

Policja prowadzi czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia; mundurowi przypominają, że ryzykowne wyprzedzanie przy wąskiej jezdni lub ograniczonej widoczności często kończy się poważnymi konsekwencjami. W kampanii “Mistrzu, zwolnij” wspólnie z PZU apelują do kierowców o rozwagę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze, by zapobiegać podobnym wypadkom.

Przyjmij proste zasady które ratują życie

Wypadek pod Bierawą to kolejny sygnał, że chwila brawury może kosztować zdrowie. Kilka praktycznych zasad:

  • nigdy nie wyprzedzaj, jeśli nie masz pełnej widoczności drogi przed sobą,
  • zostaw odpowiedni zapas miejsca przy mijaniu rowerzystów,
  • dostosuj prędkość do warunków i ograniczeń na drodze.

Do działań prewencyjnych zachęcają lokalne służby w Kędzierzynie-Koźlu i okolicach. Każdy rozsądny wybór kierowcy zmniejsza ryzyko powtórzenia takich zdarzeń na DW425.

na podstawie: Policja Kędziezyn-Koźle.

Autor: krystian