Maraton pływacki Swim Team MOSiR - brąz Izabeli Gacy wieńczy rok pełen startów

2 min czytania
Maraton pływacki Swim Team MOSiR - brąz Izabeli Gacy wieńczy rok pełen startów

Zimowe Mistrzostwa Polski zamieniły koniec sezonu w prawdziwy bieg od basenu do basenu dla zawodników z Kędzierzyna-Koźla. Drużyna Swim Team MOSiR Kędzierzyn-Koźle rywalizowała w czterech miastach, mierząc się z setkami młodych pływaków i zbierając cenne punkty oraz doświadczenie. Wśród zwycięstw jest medal, który dla klubu oznacza więcej niż sam krążek.

  • Zimowe Mistrzostwa Polski jako wieloetapowy sprawdzian
  • Poznań i kolejne przystanki - jak przebiegał maraton startów

Zimowe Mistrzostwa Polski jako wieloetapowy sprawdzian

Na finał sezonu młodsi zawodnicy klubu rozjechali się po kraju: młodzicy - kategoria U13 - startowali w Poznaniu, juniorzy młodsi - U14 - w Łodzi, a starsze grupy - U15 i U16 - wystąpiły w Bydgoszczy i Gorzowie Wielkopolskim. We wszystkich imprezach brały udział setki pływaków z Polski, więc konkurencja była duża, a każde miejsce punktowane miało znaczenie dla klasyfikacji klubowej. Zespół z Kędzierzyna-Koźla regularnie walczył o najwyższe lokaty i notował wiele punktowanych występów.

Największym indywidualnym sukcesem okazał się brązowy medal Izabeli Gacy w konkurencji 200 m stylem grzbietowym w kategorii juniorów U15. Wyniki oraz szczegółowe listy startowe zostały udostępnione na profilu klubu Swim Team MOSiR Kędzierzyn-Koźle w mediach społecznościowych, gdzie można znaleźć pełne podsumowania występów.

Poznań i kolejne przystanki - jak przebiegał maraton startów

Dla zawodników to był nie tylko wysiłek sportowy, ale i logistyka - krótkie przerwy między startami, podróże i szybkie przestawianie się na różne hale i tory. Taka końcówka sezonu sprawdza wytrzymałość, odporność psychiczną i umiejętność szybkiej regeneracji. Dla klubu to także test systemu szkoleniowego - obserwacje trenerów z takich imprez pomagają planować pracę na kolejny rok.

Mieszkańcy zainteresowani rozwojem pływania w naszym mieście znajdą pełne wyniki i zdjęcia z zawodów na profilu klubu Swim Team MOSiR Kędzierzyn-Koźle w mediach społecznościowych. Sukces Izabeli Gacy i liczne wysokie miejsca pokazują, że lokalne grupy trenerskie przynoszą efekty - warto obserwować dalsze starty tych zawodników oraz plany klubu na nadchodzący sezon.

na podstawie: UM Kędzierzyn-Koźle.

Autor: krystian