Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kędzierzyna-Koźla

W ciągu niecałych 2 godzin policjanci z Kędzierzyna-Koźla zostali poinformowani o 5 kolizjach. Zimowe, często trudne warunki panujące na naszych drogach, silne opady śniegu i zamarzająca nawierzchnia znacznie zwiększają ryzyko przykrych zdarzeń na drogach. Dlatego apelujemy do kierujących jak i pieszych o ostrożność.

W poniedziałek, od godziny 17:30 do godziny 19:10 policjantom z Kędzierzyna-Koźla zgłoszono 4 kolizje. Szybko zmieniające się warunki pogodowe, w opady śniegu i marznąca mżawka, znacznie utrudniają jazdę. O tym przekonało się wczoraj, kilku kierowców z naszego powiatu.

Około godziny 17:30 na ul. Szymanowskiego w Kędzierzynie-Koźlu 29-letnia kierująca oplem podczas skrętu w prawo na skrzyżowaniu wpadła w poślizg i  uderzyła w seata.

15 minut później doszło do podobnego zdarzenia w Ciężkowicach na ul. Fabrycznej. Tam 61-letni kierowca volkswagena na skrzyżowaniu wpadł w poślizg i zderzył się z samochodem ciężarowym.

Tuż po godzinie 18:00 w Starym Koźlu na ul. Braci Wolnych 24-letni kierujący volkswagenem nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim samochodu ciężarkowego i najechał na jego tył.

Około godziny 19:10 doszło do kolejnej kolizji. Tym razem w Witosławicach na ul. Kozielskiej 28-letni kierowca opla nie dostosował prędkości do panujących warunków, wpadł w poślizg i uderzył w słup elektryczny i znaki drogowe.

Zimowe, często trudne warunki panujące na naszych drogach, silne opady śniegu i zamarzająca nawierzchnia znacznie zwiększają ryzyko przykrych zdarzeń na drogach. Dlatego przy śliskiej nawierzchni warto zwiększyć odstęp pomiędzy pojazdami. Jedźmy wolniej i ostrożniej. Na mokrej nawierzchni łatwo wpaść w poślizg.

Pamiętajmy również o odpowiednim przygotowaniu pojazdu do zimy. Aktualny przegląd techniczny, prawidłowe oświetlenie, odpowiedni płyn do spryskiwaczy, sprawne wycieraczki czy dokładnie odśnieżone szyby, to podstawowe elementy, na które musimy zwrócić uwagę.

Pogarszające się warunki pogodowe powodują, że na wypadki narażeni są także piesi, rowerzyści i motorowerzyści. Bardzo ważnym jest, żeby każdy z niechronionych uczestników ruchu drogowego był dobrze widoczny.

Pieszy, który znajduje się przed przejściem, powinien zachować szczególną ostrożność, bowiem przy śliskiej nawierzchni droga hamowania samochodu znacznie się wydłuża. Musi być świadomy tego, że przy zderzeniu z autem to on odniesie większe obrażania. Dlatego warto poczekać i bezpiecznie dotrzeć do celu.

  • Ślisko na drogach - apelujemy o rozwagę