Zimowe, często trudne warunki panujące na naszych drogach, silne opady śniegu i zamarzająca nawierzchnia znacznie zwiększają ryzyko przykrych zdarzeń na drogach. Przekonały się dzisiaj o tym dwie kierujące, które spowodowały kolizję. Policjanci apelują o rozwagę i zdjęcie nogi z gazu. A wszystko to, dla naszego wspólnego bezpieczeństwa.

Panująca obecnie w naszym kraju zima sprawia, że warunki na drodze są zmienne i często bardzo zdradliwe. Przekonały się dzisiaj o tym dwie kierujące, które spowodowały kolizję.

Do pierwszego zdarzenia doszło przed godziną 7:00 na ul. Waryńskiego. Jak ustalili policjanci ruchu drogowego 36-letnia kierująca oplem, w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze straciła panowanie nad pojazdem i zdarzyła się czołowo z audi.

Po godzinie 7:30 doszło do kolejnego zdarzenia w Bierawie na skrzyżowaniu ul. Kościelnej i ks.Ottona Steiera. Tym razem 21-letnia kierująca osobową skodą na łuku drogi wpadła w poślizg i uderzyła w bok naczepy samochodu ciężarowego.

Na szczęście w obu tych zdarzeniach nikt nie został ranny.

Zima to okres wymagający od uczestników ruchu drogowego większej ostrożności i wzmożonej koncentracji. W takich warunkach znacznie wydłuża się droga hamowania i łatwo wpaść w poślizg. Dlatego też policjanci apelują do wszystkich: kierowców, rowerzystów i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności podczas korzystania z dróg i chodników.

  • Uwaga! Ślisko na drogach
  • Uwaga! Ślisko na drogach
  • Uwaga! Ślisko na drogach