12 lutego 2019 godz. 17.00    MBP Kędzierzyn-Koźle (Rynek 3)

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Tomaszem Kandziorą poświęcone książce pt. "100 lat po Wielkiej Wojnie 1914-1918. Ocalić od zapomnienia". Spotkanie odbędzie się 12 lutego o godz. 17.00 w MBP, Rynek 3.

O autorach publikacji:

Piotr Zdanowicz

Pasjonat oraz badacz historii, kultury i przyrody Górnego Śląska. Dziennikarz, autor lub współautor książek i reportaży, a także kilkunastu prelekcji, kilkudziesięciu artykułów prasowych oraz kilkuset tysięcy fotografii o tematyce śląskiej. Pomysłodawca rowerowych i pieszych szlaków krajoznawczych na terenie Katowic, Mysłowic i Tychów oraz powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Poeta, muzyk i plastyk-amator. Z zawodu elektronik, budowlaniec oraz magister teologii.

Tomasz H. Kandziora

Popularyzator i miłośnik historii lokalnej, krajoznawca i działacz społeczny. Autor i współautor publikacji książkowych i artykułów poświęconych historii lokalnej, a także przewodników turystycznych. Społeczny opiekun Izby Regionalnej w Reńskiej Wsi. Od listopada 2018 pełni funkcję wójta gminy Reńska Wieś. Z wykształcenia magister politologii.