Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kędzierzyna-Koźla

Odpowiednie oświetlenie w łazience ma duże znaczenie. Pod uwagę warto wziąć także przestrzeń przy lustrze, która bez właściwego doświetlenia będzie po prostu zbyt ciemna, aby komfortowo z niej korzystać.

Jednym z powszechnie popełnianych błędów przy doborze oświetlenia do łazienki jest kupowanie tylko jednej lampy sufitowej. Wprawdzie pozwala ona na uzyskanie jasnego światła w całym pomieszczeniu, ale może nie doświetlać przestrzeni przy lustrze.

Właśnie dlatego do łazienek poleca się dodatkowe lampy łazienkowe montowane w okolicy lustra. W sklepach, na przykład w sklepie Formatt, można znaleźć wiele różnych modeli. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Lampy łazienkowe w okolicy lustra – jak wybrać dobry model?

W sprzedaży można znaleźć różnorodne lampy łazienkowe nad lustro oraz do montażu po jego bokach. To zarówno nowoczesne, jak również klasyczne stylowo modele, dlatego możemy dopasować je do każdej aranżacji.

Najczęściej w tej roli stosuje się kinkiety, czyli lampy ścienne. Doskonale sprawdza się jako oświetlenie łazienkowe przy lustrze, ponieważ pozwala na uzyskanie mocnego, skupionego światła niezbędnego do codziennych czynności – mycia twarzy, golenia, układania fryzury, malowania się.

Lampy te mogą być wyposażone w jedną żarówkę albo w kilka żarówek, aby uzyskać mocniejsze oświetlenie. Światło może być skierowane w dół, w górę albo może być rozproszone.

Lampy łazienkowe przy lustrze – co kupić?

Kinkiety możemy stosować jako lampy łazienkowe nad lustrem lub obok lustra w zależności od posiadanej przestrzeni w łazience.

Rodzaje lamp łazienkowych przy lustrze:

  • kinkiety łazienkowe – z kloszem skierowanym w górę albo w dół lub dającym światło rozproszone, mogą mieć postać lampionu, listwy oświetleniowej
  • reflektory – regulowane reflektory pozwalają na skierowanie snopu światła w dowolna stronę
  • oczka oświetleniowe – montowane w konstrukcji sufitu podwieszanego albo w daszku nad umywalką
  • taśma LED – umieszczona nad lustrem, w oprawie oświetleniowej, pozwala na uzyskanie atrakcyjnego oświetlenia liniowego

Lampy łazienkowe – zwróć uwagę na źródło światła

Dobierając oświetlenie przy lustrze łazienkowym, warto zwrócić uwagę na źródło światła.

Dzisiaj największym zainteresowaniem cieszą się lampy łazienkowe LED, czyli wyposażone w diody LED. To energooszczędne, bardzo trwałe i bezpieczne źródło światła, które daje różnorodne efekty.

Diody LED mogą być wbudowane w lampę, ale również można zastosować żarówki LED, które wkręca się do lampy tak samo, jak zwykłe żarówki.

Lustro z własnym podświetleniem zamiast lampy łazienkowej – warto czy nie?

Alternatywnym rozwiązaniem dla lampy łazienkowej może być oświetlenie łazienkowe w postaci lustra z podświetleniem. W sprzedaży można znaleźć obecnie różnego rodzaju modele w cenie już od około 100 złotych.

Lustro z podświetleniem nie wymaga już montażu osobnej lampy, ale musimy pamiętać o tym, że w razie jego uszkodzenia będziemy musieli wymienić lustro na nowe.

Do wyboru mamy lustra z podświetleniem na obrzeżu, które dają jasne oświetlenie całej twarzy. Możemy także kupić lustra z wbudowanymi kinkietami znajdującymi się po boku albo nad taflą lustra.

Lustro z własnym oświetleniem to dobry wybór do wielu aranżacji – do nowoczesnych i tradycyjnych wnętrz.

Podsumowując, jeśli jesteśmy na etapie wykańczania lub remontowania łazienki, warto pamiętać o tym, aby dobrać do niej również odpowiednie oświetlenie lustra. Dzięki niemu codzienna toaleta będzie jeszcze łatwiejsza!