Policjanci z Kędzierzyna-Koźla podsumowali długi majowy weekend. W trakcie prowadzonych działań na drogach naszego powiatu doszło do 7 niegroźnych w skutkach kolizji. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 540 kierujących, a także zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców i 2 rowerzystów.

Jak co roku w trakcie majowego weekendu  nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali policjanci ruchu drogowego i prewencji. Funkcjonariusze kontrolowali prędkość z jaką poruszali się kierowcy, ich trzeźwość i stan techniczny pojazdów. Zwracali również uwagę na to, czy dzieci są przewożone w fotelikach, a pasażerowie mają zapięte pasy.

Policyjne działania trwały 6 dni. Na drogach naszego powiatu można było spotkać więcej niż zwykle policyjnych patroli. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 540 kierowców. 4 z nich zdecydowało się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali także 2 nietrzeźwych rowerzystów. W niedzielę, około godz. 11:00 policjanci zauważyli na ul. K. Miarki rowerzystę, którego tor jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy. 51-letni mężczyzna został zatrzymany do kontroli. Przeprowadzone badanie wykazało, że miał on w organizmie blisko 2,5 promila.  

W trakcie prowadzonych działań na drogach powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego doszło do  7 niegroźnych w skutkach kolizji, w tym do jednego potrącenia na przejściu dla pieszych.

Do zdarzenia tego doszło w sobotę przed godziną 21:00 na ul. Gazowej. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 33-letni kierowca osobowego volkswagena na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił przechodzącego mężczyznę oraz jego niespełna 2-letnie dziecko. Poszkodowanym na miejscu została udzielona pomoc medyczna przez załogę pogotowia. Na szczęście nie doznali oni poważniejszych obrażeń.