Policjanci z Kędzierzyna-Koźla podsumowali długi majowy weekend. W trakcie prowadzonych działań na drogach naszego powiatu doszło do 7 niegroźnych w skutkach kolizji. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 540 kierujących, a także zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców i 2 rowerzystów.

Jak co roku w trakcie majowego weekendu  nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali policjanci ruchu drogowego i prewencji. Funkcjonariusze kontrolowali prędkość z jaką poruszali się kierowcy, ich trzeźwość i stan techniczny pojazdów. Zwracali również uwagę na to, czy dzieci są przewożone w fotelikach, a pasażerowie mają zapięte pasy.

Policyjne działania trwały 6 dni. Na drogach naszego powiatu można było spotkać więcej niż zwykle policyjnych patroli. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 540 kierowców. 4 z nich zdecydowało się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali także 2 nietrzeźwych rowerzystów. W niedzielę, około godz. 11:00 policjanci zauważyli na ul. K. Miarki rowerzystę, którego tor jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy. 51-letni mężczyzna został zatrzymany do kontroli. Przeprowadzone badanie wykazało, że miał on w organizmie blisko 2,5 promila.  

W trakcie prowadzonych działań na drogach powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego doszło do  7 niegroźnych w skutkach kolizji, w tym do jednego potrącenia na przejściu dla pieszych.

Do zdarzenia tego doszło w sobotę przed godziną 21:00 na ul. Gazowej. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 33-letni kierowca osobowego volkswagena na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił przechodzącego mężczyznę oraz jego niespełna 2-letnie dziecko. Poszkodowanym na miejscu została udzielona pomoc medyczna przez załogę pogotowia. Na szczęście nie doznali oni poważniejszych obrażeń.

 

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.