Zapaśnicy z Kędzierzyna-Koźla z medalami na mistrzostwach Polski U23
W Poznaniu odbył się turniej zapaśniczy kategorii U23, gdzie zawodnicy z naszego miasta zdobyli medale, potwierdzając swoją klasę na krajowym poziomie. Kevin Metel i Grzegorz Hildebrand wywalczyli srebro i brąz, co jest dowodem na niezachwianą pozycję naszych sportowców w narodowej czołówce. Ta rywalizacja nie tylko podkreśliła talent i ciężką pracę naszych zapaśników, ale także przyniosła dumę lokalnej społeczności.
  1. Zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla odnieśli sukces na mistrzostwach Polski w zapaśnictwie.
  2. Kevin Metel wywalczył srebrny medal w kategorii do 77 kg.
  3. Grzegorz Hildebrand zdobył brąz w wadze do 60 kg.
  4. Ich trenerem jest Bogusław Metel, który prowadzi ich do sportowych sukcesów.

W turnieju w Poznaniu, gdzie zmierzyli się „klasycy” zapaśnictwa, nasze miasto miało swoich godnych przedstawicieli. Wśród zawodników z 22 klubów z całej Polski, Kevin i Grzegorz pokazali, że ciężka praca i determinacja prowadzą na sportowy szczyt. Ich sukces to nie tylko osobista radość, ale także powód do dumy dla trenera Bogusława Metela, który ma znaczący udział w ich rozwoju.

Reprezentując UKS „Olimpijczyk”, jedyny klub z naszego regionu na tych zawodach, obaj sportowcy nie tylko potwierdzili swoje umiejętności, ale również przyczynili się do promocji naszego miasta na arenie krajowej. Kevin Metel, w kategorii do 77 kilogramów, i Grzegorz Hildebrand, w kategorii do 60 kilogramów, swoimi medalami dodali kolejne trofea do sportowej historii naszego miasta.

Ta historia sukcesu jest nie tylko świadectwem talentu i ciężkiej pracy naszych zapaśników, ale także przypomnieniem o sile i duchu sportowej rywalizacji. Ich osiągnięcia są inspiracją dla młodych sportowców, pokazując, że z pasją i zaangażowaniem można osiągnąć sukces na najwyższym poziomie. Gratulacje należą się zarówno zawodnikom, jak i ich trenerowi, którzy razem tworzą silny zespół zdolny do pokonywania kolejnych wyzwań.


Na podst. Urząd Miasta