Nadeszły wakacyjne miesiące, więc najwyższy czas udać się na długo wyczekiwany urlop. Jeśli nie masz jeszcze zaplanowanego miejsca swojego pobytu to artykuł tem bardzo Ci pomoże. Przedstawimy w nim jedno z najpiękniejszych miejsc na Mazurach - Ruciane - Nida. Malowniczo położona gmina zachwyca bliskością jeziora, puszczy, a przede wszystkim wspaniałymi ludźmi zamieszkującymi ten rejon.

Mazury - kraina tysiąca jezior, żeglugi i dzikiej przyrody. Ta malownicza część Polski jest co roku odwiedzana przez miliony turystów. Przyciąga ich nie tylko woda i przyroda, ale również bogata oferta kulturalna i organizowane na tym terenie koncerty i festiwale. Swoją podróż do tego pięknego świata rozpoczynamy od wpisania w Google frazy Google ‘ruciane nida domki. To tutaj rozpoczyna się przygoda Twojego życia!

Z dziennika przewodnika - Ruciane Nida

Ruciane-Nida to niewielka miejscowość, która położona jest w sercu Puszczy Piskiej, na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Od lat zyskuje ona popularność i obecnie jest jedną z najbardziej znanych miejscowości turystycznych na Warmii i Mazurach. Turyści coraz chętniej wyszukują domków w Ruciane Nida, które graniczą z terenami Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Zamieszkać w takiej okolicy to prawdziwa przyjemność.

Historia tego miasteczka sięga XVI wieku, ponieważ wieś Nida założona została w 1595 roku. Początkowo była to jedynie osada rybacka i taki status miała przez kilka lat. W kolejnych z nich Osiedle Ruciane połączono z wsią Nida, i tak powstała miejscowość Ruciane - Nida, której nadano prawa miejskie. Obecnie miejscowość zamieszkiwana jest przez około 4 500 mieszkańców, ale w sezonie letnim zmienia się w kurort turystyczny z prawdziwego zdarzenia.

Ruciane Nida to prawdziwa mekka dla żeglarzy, którzy zachwyceni są ogromną liczbą akwenów w okolicy. Chętnie korzystają oni z Jeziora Nidzkiego, na którym każdego dnia zobaczyć można trzepoczące żagle. Dla fanów wodnej zabawy czeka jeszcze jeden z najbardziej znanych spływów kajakowych w kraju - organizowany na rzeczy Krutynia. Ta licząca blisko 100 km rzeka, w której woda płynie spokojnie to doskonałe miejsce, zarówno dla amatorów kajakarstwa, jak i wprawionych w boju kajakarzy.

Najpiękniejsze miejsca na Mazurach - Ruciane-Nida

Noclegi w Ruciane-Nida

Znajdująca się tutaj baza hotelowa niewiele różni się od tej, która dostępna jest w innych miejscowościach na Warmii i Mazurach. Szeroka jest szczególnie oferta domków w Ruciane - Nida, ale spokojnie można znaleźć nocleg również w hotelach, pensjonatach oraz domkach agroturystycznych.

Jakie są najkorzystniejsze opcje noclegowe na tym terenie? Najbardziej opłacalne są domki w Ruciane-Nida, które przyciągają turystów atrakcyjną ceną oraz położeniem blisko natury. Wynajęcie takiego domku to idealne rozwiązanie dla przyjeżdżających tutaj grup znajomych oraz rodzin z dziećmi. Większość domków w Ruciane - Nida jest wyposażonych w sprzęt AGD i RTV, posiada dostęp do Wi-Fi, a także miejsce parkingowe dla samochodu.

Poznaj Mazury, poznaj Ruciane - Nida

Piękne mazurska kraina składająca z ponad trzech tysięcy jezior, pełnych sekretów zabytków historycznych, a także dzikości natury to doskonałe miejsce do spędzenia upragnionego urlopu. Tutaj nowoczesność miesza się z historią, a przyroda z cywilizacją - to doskonałe miejsce do odprężenia ciała i umysłu.

Decydując się na urlop w domkach w Rucianej - Nidzie zapewniasz sobie niezapomniane wrażenia, a także przygodę, dzięki której wrócić z urlopu z podwójną dawką mocy!

1000 Znaków do wykorzystania