Nawet jeśli posiadamy całkiem nowe auto, zawsze istnieje ryzyko, że może dojść do wielu awarii usterek, a już na pewno stłuczek. Oznacza to, że powinniśmy być przygotowani, aby w pewien sposób radzić sobie z takimi sytuacjami. Chociaż często wystarczy jedynie odwiedzić serwis samochodowy, czasami jednak konieczne jest wynajęcie lawety, aby przetransportować nasz pojazd. Wówczas możliwości mamy dwie – skorzystać z usług firmy, lub spróbować zająć się tym samemu. Która z opcji jest rozsądniejsza?

Dzisiejszy rynek pełen jest ofert dosłownie ze wszystkich znanych nam branż. Usługi dostępne są dla każdego, a ogranicza nas jedynie zasobność naszego portfela. Jeśli zatem potrzebna jest nam laweta Chorzów, a także wszystkie inne miasta, z pewnością umożliwią nam jej wynajęcie. Najlepiej zacząć od sieci i wyszukiwarki internetowej. Wystarczy wpisać w nią słowa kluczowe, jak chociażby laweta Bytom lub laweta Gliwice. Wynikiem tego działania, będzie bardzo długa lista ofert, które będą spełniały nasze wymagania, także pod kątem lokalizacji i obszaru działania.

Tego musisz dopilnować, jeśli decydujesz się na samodzielne działanie…

Najważniejsze jest to, aby nasz pojazd został bardzo solidnie umocowany na lawecie, ponieważ to właśnie warunkuje pozwolenie na jazdę lawetą. Na pewno nie należy to do prostych zadań, a dla osoby, która nie ma w tym doświadczenia – szczególnie. Postarajmy się, abyśmy nie musieli wykonywać tej czynności samodzielnie. Wcześniej, samochód musi jeszcze zostać prawidłowo umieszczony, a to klucz do późniejszego, odpowiedniego zamocowania go. Co więcej, da nam też to szansę na odciążenie przodu lawety. Zgodnie z zasadami, 10% masy lawety i załadunku, musi spoczywać na haku. W większości sklepów, które sprzedają akcesoria do przyczep, znajdziemy także specjalistyczne wagi, będące dobrym narzędziem do skutecznego wykonania tego zadania.

W momencie, gdy nasz pojazd zostanie odpowiednio ustawiony, przychodzi kolej na mocowanie. Trzy lub cztery koła samochodu, powinny być owinięte pasami z zamkniętymi klamrami. Wystarczy, że niedomknięta będzie tylko jedna, a już istnieje ryzyko polizania auta bądź całkowitego wypięcia. Nie jest łatwo prowadzić lawetę, dodatkowo sam proces mocowania bywa nie do przejścia. Wystarczy tylko jeden mały błąd, a skutki mogą okazać się tragiczne.

Korzystanie z lawety w Chorzowie – Postawić na firmę, czy próbować własnych sił?

Skupmy się na zapewnieniu bezpieczeństwa

Miejmy świadomość, że będąc kierowcą lawety, możemy stworzyć niebezpieczeństwo nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych uczestników ruchu, szczególnie tych znajdujących się bezpośrednio za nami. W związku z tym, musimy wyjątkowo zadbać o dobre zamocowanie pojazdu na lawecie z Rybnika. Zgodnie z zasadami, waga lawety samochodowej, nie może okazać się większa niż masa transportowanego pojazdu. Co więcej, wszystkie lawety z Zabrza, powinny być doskonale widoczne dla innych kierowców. Jedźmy ostrożnie i przestrzegajmy ograniczeń prędkości, które dla lawet są odpowiednio ustanowione.

Rozwiązanie najrozsądniejsze, czyli profesjonalna firma

Zdecydowanie najlepiej będzie, jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z usług firmy, która oferuje autoholowanie. Tam spotkamy się z doświadczonymi kierowcami, którzy najpierw odpowiednio zabezpieczą nasz pojazd, po czym przewiozą go na lawecie pod wskazane miejsce. Dodatkowo, odpowiedzialność za nasz samochód oraz wszelkie napotykane sytuacje, bierze na siebie przedsiębiorstwo, ponieważ są oni objęci ubezpieczeniem. To bardzo korzystne dla firmy, ale też dla klientów. My odpowiadamy jedynie za kontakt z przedstawicielem firmy, a całą resztę wykonuje zespół specjalistów.