Kuchnia w wielu domach czy mieszkaniach stanowi ich centralny punkt. Dlatego też warto odpowiednio zatroszczyć się o jej wygląd i funkcjonalność. W nowoczesnych kuchniach stosuje się nowatorskie wykończeniowe, które zrewolucjonizowały pogląd na wystrój przestrzeni kuchennej. Jeszcze do niedawna w standardowym, polskim domu między blatem a górnymi szafkami kuchennymi znajdowały się płytki czy kafelki, które często wołały o pomstę do nieba. Obecnie częściej decydujemy się na niezwykle efektowne szkło dekoracyjne, które doskonale wpisuje się w kuchenne warunki.

Szkło do kuchni – zalety

Zastosowanie nowoczesnych paneli szklanych do kuchni niesie ze sobą wiele korzyści. Szkło idealnie dopasowuje się do każdego wnętrza, nie tylko do kuchni. Szklane panele kuchenne to szybki sposób na ciekawą przemianę kuchni, która wymaga lekkiego powiewu świeżości. Panel szklany do kuchni potrafi odmienić jej oblicze nawet w przypadku zastosowania klasycznej, przezroczystej szyby. Transparentny, szklany panel do kuchni nie rzuca się w oczy lecz stanowi delikatne i subtelnie dopełnienie wnętrza. Przezroczysta powierzchnia szyby może również służyć jako zabezpieczenie ściany kuchni o interesującej fakturze czy kolorze, który chcemy zachować.

Zwolennicy bardziej odważnych aranżacji mogą pozwolić sobie na nieco fantazji i zaopatrzyć się w panel szklany do kuchni z grafiką, która może zostać przez nas dowolnie dobrana. Kwiaty? Dzbanek kawy? A może krajobraz Nowego Jorku? Żaden problem. Zdecydowana większość producentów płytek szklanych do kuchni posiada w swojej ofercie możliwość ich spersonalizowania, dzięki czemu możemy zrealizować swoje ciekawe wizje dotyczące aranżacji kuchni.

Szkło dekoracyjne do kuchni może przybierać również postać homogenicznej, gładkiej szyby w awangardowym kolorze. Szkło do kuchni lakierowane na dowolny kolor pomoże stworzyć kuchnię naszych marzeń, w której aż będzie chciało się gotować i eksperymentować.

Panele szklane do kuchni to nie tylko szkło na ścianę, ale również szyby wzbogacające pospolite fronty starych szafek kuchennych czy sposób na solidny i elegancki blat. Wielu może dziwić, że szkło nadaje się do produkcji blatów roboczych. Jest to możliwe dzięki użyciu wysoce odpornego szkła hartowanego, które doskonale znosi ekstremalnie niskie i wysokie temperatury. Z tego względu ma ono swoje zastosowanie nie tylko wewnątrz naszego domu, ale również poza nim. Jest to możliwe dzięki niebywale wytrzymałej strukturze tworzywa, które nie pęka, nie zarysowuje się i stanowi doskonałą ochronę nawet przed tłustymi plamami.

Szkło hartowane do kuchni montuje się również w bezpośrednim sąsiedztwie kuchenek gazowych czy elektrycznych, gdzie powierzchnia ściany jest najbardziej narażona na uszkodzenia mechaniczne. Jednak dzięki specjalnym właściwościom, powierzchnia szklanego panelu kuchennego pozostaje nienaruszona. Zabrudzenia powstałe podczas gotowania z łatwością można usunąć szmatką odsączoną z wody i odrobiną detergentu usuwającego trudne plamy.

Szkło na ścianę kuchenną – dobry czy zły pomysł?

Montaż szkła na ścianę

Przymocowanie szklanej szyby do ściany między blatem a szafkami może sprawić trudności osobom, które na co dzień nie podejmują się podobnych zadań, dlatego kupując szybę warto zapytać o możliwość montażu. Samo przymocowanie szyby trwa krótko i nie wymaga specjalnych sprzętów. Szkło dekoracyjne do kuchni możemy zamontować przy użyciu szyn, śrub i klipsów, jak również kleju bezbarwnego. Ostatni sposób jest jedynym, który nie pozostawia śladów na szybie transparentnej, dlatego ta metoda jest często stosowana.