Policjanci z Kędzierzyna-Koźla uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo oddechowej. Akcja odbywała się z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, a jej pomysłodawcą jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W naszym mieście bicie rekordu w resuscytacji zostało zorganizowane przez I Liceum Ogólnokształcące. Celem przedsięwzięcia jest promowanie nauki udzielania pierwszej pomocy.

16 października, punktualnie o godzinie 12:00 w I Liceum Ogólnokształcącym w Kędzierzynie-Koźlu odbyło się bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

Akcja polegała na jednoczesnym wykonaniu tej czynności przez jak największą ilość osób. Organizatorzy zaprosili do udziału w tym wydarzeniu młodzież oraz przedstawicieli różnych instytucji.

Oczywiście w tak szczytnym przedsięwzięciu, jakim jest promowanie nauki udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe i niespodziewane zatrzymanie krążenia nie zabrakło policjantów.

Policjanci z zespołu ds. nieletnich asp. Małgorzata Cisowska i mł. asp. Paweł Szymkowiak oraz dzielnicowy st. sierż. Marcin Izaak wspólnie z młodzieżą z naszego powiatu oraz zaproszonymi gośćmi nieustannie, przez pół godziny prowadzili na fantomach resuscytację krążeniowo-oddechową. W tym roku udział w akcji wzięło 315 osób, pobijając tym samym rekord powiatu z 2018 roku, w którym wzięło udział 280 osób.

  • Policjant wykonuje resuscytację na fantomie
  • Dwóch policjantów stoi pod tablicą na której widnieje duży napis bicie rekordu w RKO
  • Policjant wykonuje resuscytację na fantomie