Policjanci z Kędzierzyna-Koźla prowadzą spotkania z uczniami szkół podstawowych na temat cyberprzemocy i odpowiedzialności prawnej nieletnich. Funkcjonariusze przybliżają młodzieży zagrożenia jakie wiążą się z korzystaniem z internetu oraz wskazują jak ich unikać.

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla prowadzą spotkania z uczniami szkół podstawowych na temat cyberprzemocy i odpowiedzialności prawnej nieletnich. Funkcjonariusze odwiedzili już uczniów klas V-VIII ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu.

Podczas spotkań policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną oraz dzielnicowi wyjaśniają uczniom na czym polega cyberprzestępczość oraz jakie są jej prawne aspekty i konsekwencje. Mundurowi przybliżają zagrożenia z jakimi mogą się spotkać dzieci w internecie oraz wskazują jak ich unikać oraz do kogo się zwrócić o pomoc w przypadku gdy je napotkają.

W czasie spotkań mundurowi przypominają także o odpowiedzialności nieletnich, jaka wiąże się z nieprawnymi zachowaniami obserwowanymi w internecie  jednocześnie wskazując, że w sieci nigdy nie jesteśmy anonimowi, a każde użycie komputera zostawia ślady.

  • Policjanci rozmawiają z dziećmi w auli szkoły.
  • Policjanci rozmawiają z dziećmi w auli szkoły.