Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kędzierzyna-Koźla

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podpalenie drzwi wejściowych w dwóch mieszkaniach. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Za czyny o które jest podejrzany będzie odpowiadał przed sądem w warunkach recydywy. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora sąd zadecydował o tymczasowym areszcie dla mężczyzny.

Do tego zdarzenia doszło w połowie marca 2021 roku. Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zostali powiadomieni, że w dwóch budynkach wielorodzinnych doszło do pożaru na klatkach schodowych. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że doszło tam do podpalenia drzwi w dwóch mieszkaniach.

Wyjaśnieniem tej sprawy zajęli się kryminalni z kędzierzyńsko-kozielskiej komendy. Funkcjonariusze w ramach prowadzonego śledztwa pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kędzierzynie-Koźlu zbierali i łączyli ze sobą wszelkie informacje oraz ślady, które mogły doprowadzić ich na trop osoby odpowiedzialnej za te podpalenia. 

W kwietniu policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę, który mógł mieć związek z tą sprawą. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 27-latkowi zarzutów. Mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla będzie odpowiadał za usiłowanie spowodowania w blokach mieszkalnych pożaru, zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach, a także za zniszczenie mienia. Mężczyzna był wcześniej karany i będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Za zarzucane czyny grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.