Mieszkaniec Opola - jakimi nieruchomościami jest zainteresowany?

Opole jest jednym z tych miast, gdzie wiele osób chce mieszkać na stałe. Z tego względu dużym zainteresowaniem cieszą się tutaj nieruchomości na sprzedaż. Jakich mieszkań konkretnie szukają mieszkańcy Opola?

Wiele osób szuka mieszkania na rynku pierwotnym

Chociaż mieszkania z rynku wtórnego są z reguły dużo tańsze, każdy wie, ze stare budownictwo ma wiele minusów. Mowa chociażby o niekorzystnym układzie pomieszczeń czy też o niewielkich balkonach. Z uwagi na te i wiele innych mankamentów, wielu mieszkańców miasta chcąc kupić nieruchomość przegląda mieszkania na sprzedaż w Opolu z rynku pierwotnego.

Ze względu na duży popyt, ciągle powstają tu nowe inwestycje deweloperskie. Obecnie trwają prace nad osiedlem Nowe Piastowskie. W ramach budowy na sprzedaż trafiło aż 46 lokali mieszkalnych. Co ciekawe, mimo planowanego zakończenia inwestycji w 4 kw. 2021 roku, wiele z nich jest już zarezerwowanych albo sprzedanych. Na sprzedaż pozostało kilkanaście mieszkań, pośród których są lokale 2-, 3-, i 4-pokojowe.

Do nowych inwestycji deweloperskich można zaliczyć również West End Apartments oraz Apartamenty Barona. Pierwsze osiedle składa się z pięciu budynków wielorodzinnych, a drugie z dwóch. Obie inwestycje zostały oddane do użytku w pierwszej połowie 2021 roku. Chociaż znaczna część mieszkań została już zarezerwowana, oferta wciąż jest bardzo szeroka. Na osiedlu West End Apartments można kupić jeszcze nieruchomości 2-, 3-, i 4-pokojowe, natomiast na osiedlu Apartamenty Barona 1-, 2-, 3- i 4-pokojowe. Które z nich cieszą się największym zainteresowaniem?

Najwięcej chętnych jest na mieszkania 2- i 3-pokojowe.

Przeglądając mieszkania na sprzedaż w Opolu można zauważyć, że oferta deweloperów jest bardzo szeroka. Sporo nieruchomości na sprzedaż jest też na rynku wtórnym. Mieszkańcy miasta, którzy chcą kupić mieszkanie, bez względu na to, czy z pierwszej, czy z drugiej ręki, najczęściej szukają lokalu 2- lub 3-pokojowego. W takich lokalach chętnie zamieszkują rodziny z dziećmi.

Ceny takich mieszkań wahają się od 190 tys. złotych do nawet 890 tys. złotych. Najtańsze nieruchomości są z reguły z rynku wtórnego i wymagają gruntownego remontu. Nieco droższe mieszkania oferują deweloperzy. Przed przeprowadzką trzeba je wykończyć, natomiast mają one świetny układ wnętrz i dobrą lokalizację. Najdroższe oferty dotyczą tych nieruchomości z rynku wtórnego, które są świeżo wyremontowane i mają duży metraż.

Pośród ofert nieruchomości na sprzedaż w Opolu można znaleźć też domy. Nimi interesują się głównie rodziny z dwójką dzieci, a także pary, które nie mają dzieci, ale cenią sobie ciszę, spokój i przestrzeń. Domy są dostępne przede wszystkim na rynku wtórnym, często po gruntownym remoncie, a ich powierzchnia przekracza 100 m2.

Żeby kupić w Opolu wyremontowaną nieruchomość, trzeba dysponować sporymi środkami. Lokale do remontu, które są tańsze wymagają z kolei prac, które pochłoną równie duży kapitał. To jeden z powodów dla którego wiele osób woli kupić mieszkanie z rynku pierwotnego, które można wykończyć po kosztach.