W ostatnią sobotę opolscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania pn. "Opolski bezpieczny motocyklista". W swoich działaniach funkcjonariusze wykorzystali radiowozy oznakowane i nieoznakowane z Zespołów SPEED, wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Reagowali w sposób szczególny na naruszenia przepisów, limitów prędkości i odpowiedzialne zachowanie na drodze.

Policjanci ruchu drogowego w sobotę, 9 października przeprowadzili działania pn. "Opolski bezpieczny motocyklista", aby w maksymalnym stopniu zwiększyć bezpieczeństwo i ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów.

W akcji zostały wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane z Zespołów SPEED, wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Statyczne punkty pomiaru prędkości, jak i pomiary prowadzone dynamicznie mogliśmy spotkać przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Oprócz pomiarów prędkości policjanci skupili się na kontrolach trzeźwości, kontrolach w zakresie posiadania wymaganych uprawnień do kierowania, czy też właściwego stanu technicznego.

W trakcie działań, funkcjonariusze z Kędzierzyna-Koźla skontrolowali ponad 60 pojazdów, w tym 13 motocyklistów. Blisko 40 uczestników ruchu drogowego popełniło wykroczenie. W 26 przypadkach dotyczyło ono przeproczenia prędkości. Policjanci nałożyli 27 mandatów karnych i pouczyli 11 osób.

Bezpieczeństwo na drodze to nasza wspólna sprawa. Stosując się do znaków drogowych i ograniczeń prędkości dbamy o dobrą i bezpieczną sytuację na drogach.