Japońskie kadzidła – palo santo

Kadzidło jest bardzo często wykorzystywane we wschodniej części świata. W Europie w tym Polsce nie jest jednak tak popularne. Jest to błąd, gdyż zapalone kadzidło ma wpływ relaksujący i może poprawić samopoczucie. Bardzo ciekawym sposobem na korzystanie z kadzidła jest zakup takowego z drzewa Palo Santo, które pozyskuje się w Ameryce Południowej.

Kadzidło z Palo Santo

Palo Santo to święte drzewo Indian z Ameryki Południowej. Jest ono przez nich wykorzystywane do naprawdę wielu rzeczy takich jak na przykład produkcja mater do picia yerba mate. Rdzenni mieszkańcy Ameryki Południowej z Palo Santo korzystają również w medycynie ludowej oraz właśnie jako kadzidło, które według ich wierzeń ma odkazić dom lub miejsce, gdzie przebywają ludzie. Ponadto pomaga w przywróceniu spokoju i dobrego samopoczucia. Kadzidło z Palo Santo nie wygląda tak jak typowe kadzidło, gdyż odpala się w tym celu po prostu specjalnie przygotowany kawałek właśnie tego drewna. Jego zapach jest według wielu niepowtarzalny i nie do zapomnienia, a świadczy o tym fakt, iż na przykład wielu artystów korzysta z kadzidła właśnie z Palo Santo. Dla siebie takowe kadzidło można zakupić na przykład na stronie https://szczyptaorientu.pl/oferta/kadzidla-japonskie/palo-santo-grube-kawalki/. Oferowane jest tam w dużych kawałkach.

Przy zapalonym kadzidle można na przykład pozwolić sobie na relaks pijąc kawę. Dla miłośników łagodnych smaków świetnie nada się Caffe Latte o którego przygotowaniu przeczytać można na tej stronie https://blueberryroasters.pl/pl/blog/jak-przygotowac-idealna-kawe-latte-sprawdz-nasz-przepis-na-caffe-latte-1478165768.html. Więcej ciekawych informacji kulinarnych i zdrowotnych można z kolei odnaleźć na stronie fit4u.com.pl.