Długi świąteczny weekend nieodzownie wiąże się z wyjazdami. Z kolei słoneczna pogodna sprzyja motocyklistom, których widzimy coraz częściej. Dlatego opolscy policjanci ruchu drogowego prowadzą już na drogach naszego województwa działania "Bezpieczny motocyklista". Odpowiednia do ograniczeń i warunków prędkość, czytelne sygnalizowanie manewrów, zasada ograniczonego zaufania oraz wzajemny szacunek są tutaj kluczowe. Pamiętajmy, że droga to nie tor wyścigowy, a popełnione błędy mogą okazać się katastrofalne.

Pogodna aura sprawia, że na drogach zauważalna jest większa ilość motocyklistów. Ich liczba wzrasta przede wszystkim podczas weekendów, co ma niestety negatywny wpływ na zwiększona liczbę zdarzeń drogowych z ich udziałem. Tylko w minionym roku na drogach Opolszczyzny doszło do blisko 120 kolizji drogowych i 60 wypadków, w których zginęło 15 motocyklistów, a 46 odniosło obrażenia ciała.

Przyczynami tych zdarzeń były między innymi nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu oraz nieprawidłowa zmiana pasa ruchu. Dlatego aby w maksymalnym stopniu zwiększyć bezpieczeństwo w trwającym w pełni sezonie motocyklowym oraz ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych z ich udziałem, w ramach działań krajowych związanych z długim weekendem, dodatkowo przez cztery dni, na terenie całego województwa, zostaną przeprowadzone wzmożone działania prewencyjne pn. ,,Bezpieczny motocyklista’’.

Dodatkowo do policyjnych działań wykorzystany zostanie dron, który skupi się na rejestrowaniu wykroczeń drogowych. Długi świąteczny weekend to czas w którym na naszych drogach pojawi się więcej niż zwykle policjantów ruchu drogowego oraz prewencji, a wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo podróżujących.

W spocie wystąpiła Patrycja Komko:

- Mistrzyni Polski w Rajdach Enduro 2014;

- dwukrotna druga vice Mistrzyni Czech w rajdach Enduro w latach 2013, 2015;

- vice Mistrzyni Czech w rajdach Enduro 2016;

- Mistrzyni Czech w Enduro Sprint 2021;

- vice Mistrzyni Czech w rajdach Enduro 2021;

- Mistrzyni Europy 2019 w rajdach Baja;

- vice Mistrzyni Polski w rajdach Baja 2019;

- uczestniczka i jedyna Polka, która Mistrzostwa Świata Enduro (six days) Hiszpania 2016;

- wielokrotna zdobywczyni pierwszych miejsc w zawodach Cross Country i Enduro, w zawodach krajowych;

- drużynowo 3 miejsce w Mistrzostwach Europy w rajdach Enduro w 2018;

- obecnie czynna zawodniczka i trenerka sportów motocyklowych.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 35.07 MB)