Sprawdź, czym charakteryzuje się dobry kalkulator OC

Bez ubezpieczenia samochodu nie możemy poruszać się nim po drogach. OC jest szczególnie istotne, ponieważ stanowi rodzaj ubezpieczenie majątkowego, które daje nam pełną ochronę, gdy zobowiązani jesteśmy do naprawienia szkody. Jego najważniejszą funkcją jest zabezpieczenie poszkodowanych, który odnieśli straty z powodu wypadku bądź kolizji. Jak wybrać ubezpieczenie i jak może pomóc nam w tym OC? Podpowiadamy.

OC samochodu - co warto o nim wiedzieć

Każdy posiadacz pojazdu, jak wynika z ustawy, ma obowiązek zakupu ubezpieczenia OC. Ten rodzaj polisy ważny jest 12 miesięcy, a zawarcie umowy gwarantuje otrzymanie rekompensaty w wyniku poniesionych przez niego szkód podczas ewentualnego wypadku bądź stłuczki. Ochrona ubezpieczenia nie obejmuje tylko i wyłącznie zdarzeń na drodze, ale również takie sytuacje jak załadunek i rozładunek, garażowanie czy wszelkie szkody, do których mogło dojść podczas zatrzymania i postoju. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza dla młodszych kierowców, którzy nie posiadają jeszcze doświadczenia za kierownicą i mogą popełniać błędy skutkujące np. otarciem pojazdu, bądź uszkodzeniem innego.

Zakres ubezpieczenia OC jest bardzo szeroki i to od nas w dużej mierze zależy jaką kwotę przeznaczymy na ubezpieczenie i jakie elementy będzie ono zawierało. Zakład ubezpieczeń może pokrywać koszty związane z leczeniem, rehabilitacją oraz w związku z utraconymi rzeczami materialnymi. Coraz więcej osób decyduje się również na zakup ubezpieczenia, które w razie niezdolności samochodu do jazdy, zapewnia auto zastępcze. Z pewnością jest to spore udogodnienie, dzięki któremu nie musimy martwić się o to, że zostaniemy pozbawieni potrzebnego środka transportu.

Kalkulator OC - jak wybrać najlepsz

Do niedawna z kalkulatorów OC mogli korzystać tylko agencji ubezpieczeniowi, jednak wszystko zmieniło się z biegiem lat. Aktualnie sami możemy obliczyć cenę ubezpieczenia, wchodząc na strony internetowe firm, które zajmują się branżą samochodową.

Dobry kalkulator oc powinien zawierać wszystkie dane potrzebne do poprawnego obliczenia składki, takie jak model samochodu, rok produkcji, ilość drzwi. Warto więc od razu przygotować dowód rejestracyjny oraz prawo jazdy, ponieważ to właśnie z tych danych przedstawiane są wszelkie oferty. Dzięki temu mamy możliwość wybrania opcji, która interesuje nas najbardziej, a dodatkowo jest przystępna cenowo. Warto korzystać z usług firm, które rekomendowane są przez innych klientów oraz znane na rynku.