Za nami seria spotkań informacyjnych na temat możliwości zdobycia dofinansowania do wymiany starego kopciucha. Na mieszkańców Kędzierzyna-Koźla czekali eksperci, którzy podpowiadali z jakich programów skorzystać, aby jeszcze bardziej być eko i zaoszczędzić na rachunkach.

Otwarte konsultacje odbyły się m.in. w Koźlu, Kłodnicy, Miejscu Kłodnickim, Lenartowicach, Cisowej, Blachowni i na Kuźniczce. Uczestnicy wynieśli z nich cenną wiedzę na temat inwestycji ukierunkowanych na troskę o środowisko. Przede wszystkim prezentowano jednak szeroką gamę dofinansowań do tego typu działań, które oferowane są przez miasto, a także program „Czyste Powietrze”. Mieszkańcy dowiedzieli się, gdzie mogą składać wnioski na dotacje do wymiany pieca, ale również na ocieplenie domu, wymianę okien i drzwi czy montaż paneli fotowoltaicznych.

Spotkanie informacyjne było organizowane w ramach projektu LIFE AQP pn. „Wdrażanie systemu zarządzania jakością powietrza w samorządach województwa opolskiego LIFE_AQP_OPOLSKIE_2019.PL – LIFE19 GIE/PL/000398". Jego głównym celem jest zwiększenie zdolności i poprawa jakości administracji publicznej województwa opolskiego na wszystkich poziomach w związku z działaniami naprawczymi określonymi w Programie ochrony powietrza (POP) poprzez:
- organizację i wdrożenie jednolitego systemu zarządzania wspierającego wdrożenie POP;
- zwiększenie świadomości społecznej w dziedzinie jakości powietrza poprzez zwiększenie zaangażowania samorządów lokalnych, społeczeństwa, organizacji pozarządowych i podmiotów lokalnych w podejmowaniu działań naprawczych wspierających działania w zakresie POP.