W Domu Dziennego Pobytu „Wrzos” w Kędzierzynie policjanci spotkali się z seniorami w ramach debaty ewaluacyjnej. Głównym tematem było bezpieczeństwo seniorów. Podczas spotkania omówiono m.in. działanie oszustów wykorzystujących metody między innymi na „wnuczka”, jak i „policjanta oraz zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W  Domu Dziennego Pobytu „Wrzos” na ul. Kazimierza Wielkiego w Kędzierzynie - Koźlu odbyła się debata ewaluacyjna pod hasłem „Bezpieczeństwo seniorów to nasza wspólna sprawa”. W debacie wzięli udział seniorzy z Kędzierzyna-Koźla, Komendant Powiatowy Policji w Kędzierzynie-Koźlu podinsp. Hubert Adamek, policjanci z miejscowej komendy oraz ekspert z Wydziału Prewencji  Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu podkom. Anna Kulas.

Funkcjonariusze przedstawili najczęściej występujące zagrożenia z którymi mogą spotkać się seniorzy. Mundurowi mówili jak nie dać się oszukać metodą na tzw. „wnuczka” czy „policjanta. Jak postępować w sytuacjach kiedy potencjalny oszust przyjdzie pod drzwi naszego mieszkania. Zachęcano by osoby obawiające się o to, że mogą zostać oszukane dzwoniły na numer alarmowy 112.

W trakcie spotkania prowadzący przypomnieli również uczestnikom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, skupiając się na bezpieczeństwie pieszych uczestników ruchu. Na zakończenie debaty każdy otrzymał od funkcjonariuszy odblaski, szczególnie ważne w porze jesienno-zimowej.

  • na zdjęciu opaski odblaskowe
  • na zdjęciu policjant wręcza odblask seniorce
  • na zdjęciu seniorzy oraz policjanci podczas debaty
  • na zdjęciu seniorka z policjantem w trakcie rozmowy
  • na zdjęciu seniorzy oraz policjanci podczas debaty