To była już druga potyczka w ramach „Olimpiady Społeczni Przedsiębiorczy”. W murach I Liceum Ogólnokształcącego zebrało się prawie 100 uczestników z 12 szkół. Współzawodnictwo w formie ideathonu trwało niemal cały dzień. Młodzi ludzie swoje nowe umiejętności przygotowujące ich do dorosłego życia rozwijają dzięki projektowi „Dugnad w Kędzierzynie-Koźlu”.

Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych tworzyli projekty społeczne, mające na celu rozwiązanie ważnych problemów obecnych również w naszym mieście. Po blisko 5 godzinnych przygotowaniach przedstawiali oni swoje pomysły przed wszystkimi zebranymi i jury. Rozwiązaniom zaproponowanym przez młodzież przysłuchiwali się zastępca prezydenta Wojciech Jagiełło, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Piotr Gabrysz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Tomasz Radłowski, menager Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego Tomasz Starowicz oraz wiceprezes Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych XYZ Tomasz Cholewiński.

Przed drużynami uczestniczącymi w ramach „Olimpiady Społeczni Przedsiębiorczy” kolejne szkolenia i spotkania oraz realizacja przygotowanych projektów. Zajęcia dla młodzieży prowadzi Stowarzyszenie "Europa Iuvenis".

Zadanie zrealizowano w ramach projektu „Dugnad w Kędzierzynie-Koźlu. Integracja mieszkańców oraz odbudowa relacji sąsiedzkich jako podstawa rozwoju lokalnego”. Projekt jest współfinansowany w 85% ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz w 15% z budżetu państwa.