Jakie zabiegi na cellulit są skuteczne?

Jakie są skuteczne zabiegi na cellulit? Odpowiedzi na to pytanie szuka wiele osób. Zobacz, jakie mamy dla Ciebie najlepsze zabiegi na cellulit, które uwolnią Cię od tego zmartwienia i pozwolą cieszyć się wymarzoną, jędrną skórą.

Jakie zabiegi na cellulit dają najszybsze efekty?

  • Za szybki zabieg uznaje się kriolipolizę, polegającą na miejscowym schładzaniu komórek tłuszczowych specjalnym aplikatorem z dostosowaniem temperatury od -1 do -10°C, czego celem jest rozpad tkanki tłuszczowej w opornych miejscach. Zabieg doceniany jest głównie pod kątem skuteczności, bezpieczeństwa i długotrwałych efektów. Kriolipoliza jest bezbolesna, co również jest jej atutem. Wizyty nie wymagają wcześniejszego przygotowania. Czas trwania zabiegu jest zależny od grubości tkanki tłuszczowej, zwykle zajmuje on od 40 do 60 minut. Po około 8-9 tygodniach możemy cieszyć się widoczną, wyczekiwaną zmianą w sylwetce.
  • Mezoterapia również cieszy się bardzo dobrymi opiniami, jak i rekomendacjami. Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu cienką igłą preparatu dobranego indywidualnie do potrzeb skóry. Zabieg ma na celu spłycenie drobnych zmarszczek i tzw. kurzych łapek, ujędrnienie skóry, nawilżenie, odżywienie oraz dodanie skórze elastyczności. Ukłucia są mało bolesne, dla osób wrażliwych jest możliwość aplikacji znieczulającego kremu. Zabieg trwa około 15-20 minut. Tak samo, jak do kriolipolizy, nie trzeba przygotowywać się do tego zabiegu.
  • Równie skuteczne są zabiegi z głowicami zasysającymi tzw. endermologia. Aplikatory ssą skórę, robiąc przy tym głęboki, mechaniczny masaż podciśnieniowy. Można stosować je na całe ciało z wyjątkiem piersi oraz ich okolic. Zabieg cieszy się popularnością wśród osób walczących z cellulitem i rozstępami. Doskonale radzą sobie z luźną skórą. Głowice zasysające nie sprawiają bólu, wręcz mogą zrelaksować. Przed zabiegiem warto zadbać o skórę, aby była zdrowa oraz nieuszkodzona w miejscach, które zostaną poddane głowicy. Czas zabiegu trwa około 30 minut.
  • Nowością w medycynie estetycznej, która cieszy się zachwycającymi efektami, jest zabieg z użyciem fal radiowych. Na wcześniej oczyszczoną skórę nakłada się żel, po czym wykonuję się masaż głowicami wytwarzającymi fale radiowe. Zabieg ma na celu odżywienie oraz głębokie dotlenienie skóry, poprawia mikro cyrkulację (rozszerza ich naczynia krwionośne i zwiększa ich przepuszczalność) co przekłada się na lepsze wchłanianie się składników aktywnych oraz wspomaga produkcję włókien kolagenu i elastyny.

Więcej informacji https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/cellulit/

Dlaczego warto skorzystać z usług redukcji cellulitu?

Inwestując w zabiegi na cellulit u kosmetologa, nie będziesz się martwić o uszkodzenie skóry czy brak efektów. Kosmetolog dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu będzie umiał dobrać odpowiednie składniki, dzięki którym dobierze skuteczne zabiegi na cellulit oraz podpowie, w jaki sposób zadbać o dietę i pielęgnację po zabiegach.

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu antycellulitowego?

Zabiegi antycellulitowe są zalecane dla osób, które mierzą z brakiem jędrności i elastyczności skóry, efektem skórki pomarańczy, obrzęku limfatycznego, bladości cery, rozstępami, z gródkami pod skórą. Zabiegów na cellulit nie poleca się kobietom w ciąży i karmiących piersią, osobom z chorobami autoimmunologicznymi, miażdżycą, z niedokrwieniem, żylakami, nadciśnieniem, nowotworami, ze schorzeniami wątroby, chorobami skóry, infekcjami, bliznami (w obszarze poddanym zabiegowi), bielactwem, stanem zapalnym lub rozrusznikami serca. Przed zabiegiem warto udać się na darmową konsultację z kosmetologiem, aby omówić szczegóły zabiegu lub ewentualne przeciwwskazania.

Jak przygotować się do zabiegu na cellulit? Jak wygląda pielęgnacja skóry po zabiegu?

Na zabiegi antycellulitowe nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Należy jednak pamiętać o tym, by obszar skóry, który zostanie poddany zabiegowi, był zdrowy oraz nie miał żadnych uszkodzeń. Pielęgnacja skóry po zabiegu powinna być wykonywana z delikatnością. Delikatny żel bez mydłowy, mleczko bezalkoholowe, czysta woda lub płyn micelarny będzie obecny w pielęgnacji przez najbliższe 2-3 dni. Osuszanie skóry powinno być delikatne, bez tarcia. Dalsza pielęgnacja powinna zawierać kremy polecone przez kosmetologa. Warto ograniczyć tłuszcze, słodycze oraz kawę w diecie na czas regeneracji skóry. Alkohol powinien być całkowicie wyłączony z diety.

Czy zabieg usuwania cellulitu boli?

Zabiegi na cellulit nie są w większości bolesne, lecz znajdą się i takie, które w małym stopniu mogą sprawić nam dyskomfort. Dla chętnych dostępne są kremy znieczulające. Warto brać też pod uwagę, że podczas zabiegu możemy czasem poczuć zimno, lekkie ssanie lub ukłucia.

Jakich efektów można się spodziewać?

Zabiegi na cellulit zapewnią nam redukcję cellulitu, jędrną, elastyczną i gładką skórę oraz poprawę jej sprężystości. Aby utrzymać efekty, należy ponawiać zabieg. W tym celu należy umówić się na konsultacje z kosmetologiem, aby omówić częstotliwość wizyt.

„Zabiegi na cellulit gwarantują nam gładką i jędrną skórę oraz zapewniają zdrowie i pewność siebie. Należy pamiętać jednak, że oprócz zabiegów warto zainwestować w dietę i ćwiczenia, aby efekty były jeszcze lepsze” - mówi kosmetolog Karolina Formela z Clinica Cosmetologica

Gdzie można zredukować cellulit?

Szeroką gamę zabiegów antycellulitowych oferuje Clinica Cosmetologica. Placówka cechuje się najwyższą sterylnością urządzeń, kompetencją kosmetologów, skutecznymi radami, jak i profesjonalizmem w wykonywanej pracy w atrakcyjnej cenie. W Clinica Cosmetologica można wykonać zabiegi na cellulit przez doświadczonych kosmetologów, co gwarantuje nam trwałe, widoczne efekty jędrnej skóry bez cellulitu. Specjaliści medycyny estetycznej również dbają o poczucie bezpieczeństwa i komfortu podczas wizyt. A to wszystko w miłej, przyjaznej atmosferze. Zabiegi na cellulit w Clinica Cosmetologica są wykonywane z największą starannością i wielkim zaangażowaniem.

Zapraszamy do naszych gabinetów:

Clinica Cosmetologica Gdańsk
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3
80-210 Gdańsk
Tel. 791 604 604

Oraz

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
Tel. 791 600 607