Policja Kędzierzyn Koźle: Rozmawiali o odpowiedzialności prawnej nieletnich
Czy nieletni są bezkarni? Co to jest demoralizacja i czym się różni od czynu karalnego? Kiedy nieletni może odpowiadać jak osoba dorosła? Czy nieletni może zostać ukarany mandatem karnym? Między innymi na takie tematy policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną rozmawiali z uczniami szkół podstawowych w Starej Kuźni i Reńskiej Wsi.
Policjanci wiele pracy i czasu poświęcają na działania profilaktycznie skierowane do dzieci i młodzieży. W myśl zasady lepiej zapobiegać niż leczyć, podczas licznych spotkań rozmawiają z dziećmi i młodzieżą o bezpieczeństwie w różnych codziennych sytuacjach. Informują ich o zagrożeniach z jakimi mogą się spotkać oraz tłumaczą jak postępować by ich uniknąć lub jakie wybrać rozwiązania, by się takim zagrożeniom przeciwstawić.
Dzisiaj uczniowie Szkoły Podstawowej w Reńskiej Wsi mieli okazję dowiedzieć od policjantów, którzy w kędzierzyńsko-kozielskiej Policji zajmują się profilaktyką społeczną jak postępować, aby nie wejść w konflikt z prawem. W ubiegłym tygodniu taki sam temat funkcjonariusze poruszyli podczas spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej w Starej Kuźni.
Tematem przewodnim spotkań były zagadnienia dotyczące odpowiedzialności prawnej osób nieletnich. Policjanci wyjaśnili im m. in. czym jest demoralizacja i jak się przejawia. Kiedy nieletni może odpowiadać karnie za swoje czyny. Co dzieję się z osobą, która nie stosuje się do przyjętych w społeczeństwie norm oraz łamie obowiązujące przepisy prawa.
Nie zabrakło również tematów dotyczących hejtu, publikacji w sieci zdjęć rówieśników bez ich zgody, a także innych czynów zabronionych popełnionych za pośrednictwem Internetu.
Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie - Koźlu,
kedzierzyn-kozle.policja.gov.pl/ok/kpp-kedzierzyn-kozle/aktualnosci/90516,Rozmawiali-o-odpowiedzialnosci-prawnej-nieletnich.html
Autor: krystian
Ostatnie Artykuły

Szanty znów rozkołysały Koźle i przypomniały, że Odra lubi morskie historie

W remizie Sławięcic o awansie decydowała wiedza i zimna krew

W Komornie lekarze postawią na praktykę zamiast konferencyjnej rutyny

Koźlańskie przedszkole znalazło się w gronie zaledwie 14 wyróżnionych w kraju

Jedno piwo i droga do sądu - kierowca z Kolumbii wpadł w Kędzierzynie-Koźlu

Uczniowie PSP nr 20 zobaczyli, ile naprawdę znaczy każda kropla wody
![[SIATKÓWKA] Aluron CMC Warta Zawiercie – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:2 w PlusLidze po tie-breaku](/images/mecz/thumbnails/aluron-cmc-warta-zawiercie-zaksa-kedzierzyn-kozle-21032026-32.webp)
[SIATKÓWKA] Aluron CMC Warta Zawiercie – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:2 w PlusLidze po tie-breaku

Ścieżka między osiedlem a Blachownią rusza po podpisie i ma być gotowa w tym roku

Przedszkolaki z Azotów ruszyły na miasto z Marzanną i jedną wiadomością

Forum w Śródmieściu ma pokazać młodym, jak wejść na rynek pracy

Muzeum Ziemi Kozielskiej rozkwitło wiosną - te warsztaty miały swój urok

Koniec błota i kurzu na Osiedlowej w Kłodnicy po dużej przebudowie

Śmieciarka marzeń – konkurs plastyczny dla przedszkolaków i młodszych uczniów

