Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zajęli II miejsce w konkursie „Policjant służby kryminalnej roku 2023”. Nasi funkcjonariusze doskonale się spisali nie tylko drużynowo, ale również w klasyfikacji indywidualnej. Zdobyli najwyższe podium w kategorii policjanta sprawującego nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą i III miejsce w kategorii najlepszy technik kryminalistyki.

Dwa dni trwały zmagania policjantów pionu kryminalnego w ramach VI edycji konkursu „Policjant służby kryminalnej roku 2023”. W rywalizacji wzięli udział funkcjonariusze ze wszystkich komend powiatowych województwa opolskiego oraz Komendy Miejskiej Policji w Opolu. 4-osobowe drużyny składające się z funkcjonariusza operacyjnego, technika kryminalistyki, dochodzeniowca i przełożonego, zmierzyły się w konkurencjach z wiedzy teoretycznej i praktycznej, strzelaniu, a także udzielaniu pierwszej pomocy. Policjanci byli oceniani zarówno drużynowo, jak i indywidualnie.

Grupa dochodzeniowo-śledcza z kędzierzyńskiej jednostki zajęła II miejsce. Nasi funkcjonariusze świetnie się spisali również w klasyfikacji indywidualnej. Najwyższe podium dla policjanta sprawującego nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą i operacyjną zajął asp. szt. Damian Ryborz. Z kolei asp. szt. Bogusław Krowicki zajął III miejsce w kategorii najlepszy technik kryminalistyki.

  • na zdjęciu dyplom za zajęcie II miejsca w klasyfikacji drużynowej konkursu "Policjant służby kryminalnej roku 2023"
  • na zdjęciu dyplom za zajęcie I miejsca w klasyfikacji indywidualnej dla policjanta sprawującego nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą i operacyjną
  • na zdjęciu dyplom za zajęcie III miejsca w klasyfikacji indywidualnej policjanta technika kryminalistyki