kurier w pracy

Są takie zawody, które mimo ogólnej popularności, gwarantują zatrudnienie. W dobie internetowych sprzedaży, obrotu towarami online – nie brakuje ofert dotyczących pracy na magazynie czy w konkretnej firmie transportowej. Jeśli jesteś z Opola i szukasz pracy, sprawdź, jakimi propozycjami współpracy powinieneś się zainteresować!

Praca w Opolu – najciekawsze sugestie w oparciu o Barometr Zawodów

W kwestii bezrobocia miasto Opole wypada całkiem nieźle! Szczególnie w porównaniu z sytuacją osób bez pracy na terenie całego województwa oraz na tle ogólnopolskim. GUS pod koniec lutego 2022 roku podał bowiem informację, że stopa bezrobocia w tej miejscowości wynosi zaledwie 3,2%. Wniosek? Wskazane dane jasno i wyraźnie pokazują, że Opole robi wszystko, aby swoim mieszkańcom zapewnić niezbędne miejsca pracy. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal wiele osób szuka zatrudnienia...

Posiłkując się tak zwanym Barometrem Zawodów, a więc corocznym spisem ukazującym zapotrzebowanie na konkretnych pracowników, można wywnioskować, że w Opolu zawodem szczególnie pożądanym jest sprzedawca, kierowca, magazynier, przedstawiciel służby zdrowia czy specjalista branży IT. Na tym jednak nie koniec. Miejscowy rynek pracy potrzebuje też kurierów, fizjoterapeutów, listonoszy, fryzjerów itd. Krótko mówiąc – osób świadczących przeróżne usługi.

Jeśli więc zastanawiasz się nad zmianą pracy lub po prostu szukasz dla siebie zajęcia, weź pod uwagę wskazane sugestie. Jest prawie pewnym, że poruszając się w obrębie wymienionych ogłoszeń, znajdziesz zatrudnienie. Posiadając wykształcenie średnie, możesz skupić się na profesji kierowcy w Opolu albo magazyniera, sprzedawcy, kasjera lub pracownika sprzedaży internetowej. Wykształcenie zawodowe umożliwi Ci zaś start w rekrutacji na stanowisko masażysty, fizjoterapeuty, grafika komputerowego czy analityka.

Które z wymienionych zawodów cieszą się dziś największą popularnością?

Z racji dostępnych dziś opcji zakupów online, szczególnym zainteresowaniem, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, cieszy się zawód kuriera i magazyniera. Wskazane osoby dziennie zajmują się obrotem setek, jeśli nie tysięcy paczek i przesyłek. Na obydwu stanowiskach wymagane jest co najmniej wykształcenie średnie.

W przypadku ludzi pracujących w magazynach, szczególnie firm międzynarodowych, mile widziana jest znajomość języka obcego, na przykład angielskiego lub niemieckiego. W odniesieniu do kurierów oczywistym wydaje się natomiast, że niezbędne jest prawo jazdy, najczęściej kategorii B. Warto jednak podkreślić, że i w tym zawodzie kluczowa jest odporność na stres. Przewożenie paczek z punktu A do punktu B tylko z pozoru wydaje się łatwe i przyjemne. Kurierzy każdego dnia napotykają bowiem na mnóstwo mniejszych lub większych utrudnień. Pozytywne nastawienie, szybkie reakcje i komunikatywność są w ich przypadku kluczowe. Na magazynie w Opolu, ale w i każdym innym miejscu tego typu, liczy się natomiast umiejętność obsługi pakietu Office, a często i konkretnych sprzętów, między innymi wózków widłowych. Zdarza się, że przyszły pracodawca na kurs obsługiwania urządzenia wysyła pracowników już w trakcie rekrutacji. Jeśli to jednak możliwe, warto takie szkolenie wykonać na własną rękę. Otwiera ono wówczas więcej drzwi.

Średnie, przewidywane zarobki wśród kurierów i magazynierów

Wynagrodzenia kuriera i magazyniera bardzo często jest zbliżone. Przyjmuje się, że zarabiający najwięcej na tych stanowiskach mogą liczyć na pensję wynoszącą około 5.000 zł brutto.

Zarobki kierowców rozwożących paczki zależne są jednak od większej liczby czynników, niż bywa to w przypadku magazynierów. Na ostateczną wysokość wynagrodzenia kuriera wpływa województwo i miasto, w którym ten pracuje oraz rodzaj umowy podpisanej z pracodawcą. Zdecydowanie najwięcej zarabiają ci, którzy decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej i dostarczanie paczek osobistym samochodem. Wówczas wypłata zależna jest od ilości przewożonych co dzień przesyłek, oczywistym jest jednak, że wymaga pewnego wkładu własnego.

mężczyzna magazynier