Policjanci z Kędzierzyna-Koźla z okazji dnia Wszystkich Świętych uczcili pamięć o zmarłym insp. PP Wiktorze Ludwikowskim. Symboliczny znicz na grobie twórcy polskiej Policji przedwojennej zapalił Komendant Powiatowy Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

 Komendant Powiatowy Policji w Kędzierzynie-Koźlu  mł. insp. Hubert Adamek z okazji dnia Wszystkich Świętych odwiedził kozielski cmentarz, gdzie w imieniu policjantów zapalił symboliczny znicz na grobie pochowanego w Kędzierzynie-Koźlu insp. PP Wiktora Ludwikowskiego.

Insp. PP Wiktor Ludwikowski był twórcą polskiej Policji przedwojennej. Jest ojcem daktyloskopii, był wybitnym kryminologiem. Jego podręczniki służyły wielu pokoleniom policjantów. Jako przedstawiciel polskiej Policji, współtworzył struktury Interpolu. Był pierwszym Komendantem Okręgowym Policji w Wielkopolsce. W 1926 roku objął funkcję Komendanta Policji w Warszawie. Po wybuchu II wojny światowej, działał w podziemiu i był organizatorem Straży Obywatelskiej, walczącej z okupantem. Po wojnie osiedlił się w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie zmarł w 1959 roku. Dla upamiętnienia zasług insp. PP Wiktora Ludwikowskiego  w 2016 roku nazwano jego imieniem most na Odrze.

  W  imieniu wszystkich policjantów i pracowników Policji z Kędzierzyna-Koźla  komendant zapalił również znicze na grobach zmarłych policjantów.Symboliczny znicz zapalony na grobach naszych poprzednków jest wyrazem szacunku dla tych,którzy odeszli na wieczną wartę.

  • komendant salutuje przed grobem
  • komendant salutuje przed grobem