UM Kędzierzyn-Koźle: Paweł Maślona z paszportem polityki

1 min czytania

Obsypany nagrodami film mieszkańca Kędzierzyna-Koźla przyniósł kolejne prestiżowe wyróżnienie. Kos” Pawła Maślony został doceniony przez kapitułę konkursu Paszport Polityki.

Nagroda za zmysł ironii i odważne przełamywanie konwencji. Za gatunkową lekkość i wagę podjętej tematyki. Za ukazanie w filmie Kos” Polski właściwie nieznanej z podręczników historii ku przestrodze współczesnych.” napisano w tygodniku Polityka.

Kos” zdobył do tej pory 9 Złotych Lwów” podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdańsku między innymi za najlepszy film, charakteryzację, reżyserię oraz montaż.

Ogólnopolska premiera filmu, w którym zagrali między innymi Bartosz Bielenia, Jacek Braciak i Robert Więckiewicz jest zaplanowana 26 stycznia 2024 roku.

Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle,

kedzierzynkozle.pl/pl/aktualnosc/pawel-maslona-z-paszportem-polityki

Autor: krystian