Ratownicy wodni MUKS WOPR triumfują na start Grand Prix Polski
W naszym mieście zagościł sportowy duch rywalizacji i osiągnięć. MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle, lokalna drużyna ratowników wodnych, zainaugurowała sezon startowy z imponującym dorobkiem medali. Ich wysiłek i determinacja zostały uhonorowane na zawodach w ramach Grand Prix Polski, gdzie zdobyli aż 17 medali, w tym dwa złote. Wśród nich wyróżnia się rekord Polski ustanowiony przez Dianę Emerling. To wydarzenie nie tylko podnosi prestiż naszego miasta, ale także inspiruje młodych sportowców do dążenia do doskonałości.
  1. Ekipa MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle zdobyła 17 medali na zawodach Grand Prix Polski.
  2. Diana Emerling ustanowiła nowy rekord Polski w konkurencji 50 m ratowanie manekina.
  3. W zawodach wzięło udział 200 sportowców z 14 klubów z całej Polski.
  4. Zawody w Katowicach były przedsmakiem letnich mistrzostw Polski.

W miasteczku, gdzie sport wodny jest nie tylko pasją, ale i tradycją, nasza drużyna ratowników wodnych pokazała, że ciężka praca i zaangażowanie przynoszą wymierne efekty. Zawody w Katowicach zgromadziły 200 sportowców reprezentujących 14 klubów z całego kraju, wśród których nasi zawodnicy wyróżnili się znakomitymi wynikami. Warto podkreślić, że oprócz medali, nasza reprezentantka Diana Emerling poprawiła rekord Polski w kategorii junior młodszy, co jest dowodem nie tylko na jej wybitny talent, ale również na doskonałe przygotowanie całej drużyny.

Sukcesy na zawodach są efektem ciężkiej pracy całej ekipy MUKS WOPR, w skład której wchodzi 22 zawodników. Wspierani przez doświadczonych trenerów, Bogdana Stańczyka i Jędrzeja Janyka, sportowcy ci pokazali, że determinacja i wspólny cel mogą przerodzić się w znaczące osiągnięcia. Zawody te były ostatnim testem przed letnimi mistrzostwami Polski, które odbędą się w Opolu i będą kolejną okazją do pokazania siły i umiejętności naszych ratowników.

Warto również wspomnieć o pozostałych medalistach, którzy przyczynili się do sukcesu drużyny. Wśród nich znaleźli się Maksymilian Topolnicki, Joanna Czok, Zuzanna Kordek, Aneta Drabik, Julia Dolata, Olga Matyjasek i Zofia Rapiejko, których wyniki stanowią inspirację dla młodszych pokoleń sportowców w naszym mieście. Ich osiągnięcia są dowodem na to, że zaangażowanie w sport wodny może prowadzić do sukcesów na arenie krajowej.

Historia sukcesów MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle w zawodach w Katowicach jest dowodem na to, że nasze miasto to miejsce, gdzie talent i ciężka praca są doceniane i prowadzą do wybitnych osiągnięć. To inspirujący przykład dla wszystkich mieszkańców, pokazujący, że determinacja i poświęcenie mogą zmienić marzenia w realne sukcesy.


UM Kędzierzyn-Koźle